Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-08-2022, 09:03   #1
flukasz
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-09-2021
Skąd: Olkusz
Model: Fusion mk5
Silnik: 2.5
Rocznik: 2016
Postów: 7
Domyślnie Reflektor FDL prawy przestał świecić a lewy włącza się na ułamek sekundy i gaśnie

Witam, posiadam Forda Fusion mk5, poprzedni właściciel zamontował w nim FDL, z tego co zauważyłem nie posiadają one HCM, działały one do pewnego czasu, kiedy prawy przestał świecić całkowicie a lewy włącza się na ułamek sekundy i gaśnie, przy czym wyrzuca błąd B1D00.
Wiedziałby ktoś gdzie leży problem, ewentualnie podjął się diagnozy?

flukasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2022, 13:10   #2
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,165
Domyślnie Odp: Reflektor FDL prawy przestał świecić a lewy włącza się na ułamek sekundy i gaśni

Cytat:
Napisał flukasz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiedziałby ktoś gdzie leży problem, ewentualnie podjął się diagnozy?
pytanie podstawowe robione na przekaźnikach czy inaczej ? Zapytaj poprzedniego właściciela .
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2022, 13:23   #3
flukasz
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-09-2021
Skąd: Olkusz
Model: Fusion mk5
Silnik: 2.5
Rocznik: 2016
Postów: 7
Domyślnie Odp: Reflektor FDL prawy przestał świecić a lewy włącza się na ułamek sekundy i gaśni

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pytanie podstawowe robione na przekaźnikach czy inaczej ? Zapytaj poprzedniego właściciela .
Auto kupiłem dłuższy czas temu, kontakt z właścicielem niestety raczej odpada.

Próbowałem dzisiaj rzucić okiem i porównać kodowanie auta z tymi co są na forum, ale nie udało mi się dojść do niczego co ruszyło by sprawę dalej.

EDIT:
Spojrzałem w kodowanie dokładniej i wedle tego co jest na forum wydaje się że LEDy nie są wcale zakodowane. Po chwili zabawy udało mi się je uruchomić, ale wtedy przestają działać tylne kierunkowskazy (są oryginalne z USA - czerwone)

Ostatnio edytowane przez flukasz ; 25-08-2022 o 17:51
flukasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2022, 12:27   #4
flukasz
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-09-2021
Skąd: Olkusz
Model: Fusion mk5
Silnik: 2.5
Rocznik: 2016
Postów: 7
Domyślnie Odp: Reflektor FDL prawy przestał świecić a lewy włącza się na ułamek sekundy i gaśni

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pytanie podstawowe robione na przekaźnikach czy inaczej ?
Zostawiłem auto w serwisie w katowicach, powiedziano mi, że jakoś bardzo mocno przerobione są światła, mechanik mówił coś o powycinanych modułach, jest ktoś w stanie podpowiedzieć gdzie ktoś by się podjął jakiejkolwiek naprawy?
flukasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2022, 17:30   #5
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,990
Domyślnie Odp: Reflektor FDL prawy przestał świecić a lewy włącza się na ułamek sekundy i gaśni

Cytat:
Napisał flukasz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zostawiłem auto w serwisie w katowicach,
skontaktuj się z @tedi_k jest z katowic.
Cytat:
Napisał flukasz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mechanik mówił coś o powycinanych modułach
to chyba coś jemu powycinali.
Cytat:
Napisał flukasz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale wtedy przestają działać tylne kierunkowskazy
są kodowane oddzielnie od przednich i same lampy tylne do przerobienia.
Cytat:
Napisał flukasz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
działały one do pewnego czasu
odnoszę wrażenie że ktoś coś grzebał w ustawieniach nie wiedząc co robi, samo się nie przestawiło a zwłaszcza że wcześniej było dobrze.
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2022, 19:38   #6
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,048
Domyślnie Odp: Reflektor FDL prawy przestał świecić a lewy włącza się na ułamek sekundy i gaśni

Cytat:
...
to chyba coś jemu powycinali. ....
Nie sądzę...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli to był Ford Sławek, to Grzesiek z tego serwisu zdecydowanie wie co mówi...
Wyżej masz info w dialogu Tomka @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] z Kolegą @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , że w tym aucie jest grubsze druciarstwo...

Tak czy inaczej, można się ze mną skontaktować bo właśnie wróciłem świeżo z sanatorium...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2022, 08:13   #7
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,048
Domyślnie Odp: Reflektor FDL prawy przestał świecić a lewy włącza się na ułamek sekundy i gaśni

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pytanie podstawowe robione na przekaźnikach czy inaczej ?...
Cytat:
... to chyba coś jemu powycinali. są kodowane oddzielnie od przednich i same lampy tylne do przerobienia.
...
No więc z tego co mi mój kolega Grzegorz z Ford Sławek przekazał, to Kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] nie zrelacjonował sytuacji zbyt precyzyjnie... A sytuacja jest taka, ze żaden z nas by tego nie wymyślił i pewnie żaden z nas czegoś takiego nie widział...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Okazuje się, że te FDL zostały przez kogoś OTWARTE (rozcięte) i zostały W ŚRODKU LAMP dokonane jakieś bliżej nie zidentyfikowane przeróbki!!! Po czym lampy zostały na powrót "zaklajstrowane"...
Niestety kolega Grzegorz nie porobił zdjęć tego "druciarstwa", więc nie mogę nic tu wrzucić.

Z jego opisu wynika, że te FDL nadają się najprawdopodobniej na "elektrozłom" i niezbędne będzie założenie nowych lamp by doprowadzić to auto do porządku...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2023, 07:37   #8
mihalja
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 30-08-2022
Skąd: Gdynia
Model: Ford Escape
Silnik: 1.5
Rocznik: 2018
Postów: 27
Domyślnie Odp: Reflektor FDL prawy przestał świecić a lewy włącza się na ułamek sekundy i gaśni

Dopadł mnie podobny problem, Przestały mi świecić oba światła mijania. Błąd w Forscanie B1D00 i B1D01. Dzienne i długie działają. Sprawdziłem zarowki - były ok. Jak poruszałem jedna żarówka to ta jedna zaczęła świecić ale strasznie sie grzała i zaczęła dymić. Napiecie na pinach kostki jakies 13,7 V. Skrzynka z bezpiecznikami pod maską- nie wiem dokładnie czy któryś bezpiecznik odpowiada tylko za światła mijania (chociaż napiecie do kostek dochodzi więc to chyba nie kwestia bezpiecznika) ale pod F43 zasilanie modułu sterującego reflektorami nie znalazłem bezpiecznika tylko jakiś dołożony kabel - byc moze od przeciwmgielnego ? Co jeszcze sugerowalibyscie sprawdzić? Wlacznik swiatel? Jakiś przekaznik? Jutro akurat miałem jechać na wakacje, a bez swiatel to raczej ciężko...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
mihalja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2023, 10:37   #9
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,099
Domyślnie Odp: Reflektor FDL prawy przestał świecić a lewy włącza się na ułamek sekundy i gaśni

Cytat:
Napisał mihalja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ta jedna zaczęła świecić ale strasznie sie grzała i zaczęła dymić.
To sugeruje słaby styk na którymś złączu przy żarówce. Sprawdź, powinno być widoczne przypalenie.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2023, 10:46   #10
mihalja
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 30-08-2022
Skąd: Gdynia
Model: Ford Escape
Silnik: 1.5
Rocznik: 2018
Postów: 27
Domyślnie Odp: Reflektor FDL prawy przestał świecić a lewy włącza się na ułamek sekundy i gaśni

Będę dziś sprawdzał. Ale możliwe,że przez jeden słaby styk druga żarówka tez nie świeci?

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
mihalja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.