Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-01-2008, 15:31   #1
lamale78
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-01-2008
Postów: 12
Domyślnie mondeo 1.8td, po zmniejszeniu gazu, auto zostaje na obrotach

witam, od jakiegos czasu mam taki problem. dzieje sie to glownie jak stoje na swiatlach, i potem ruszam, i przy zmianie na drugi bieg, auto wyraznie zostaje, a nawet czasem zwieksza samo obroty. po 2,3 sekundach wraca do normy. Boje sie ze kiedys nie wroci, poza tym strasznie wyje. czy ktos wie co to jest?

lamale78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2008, 17:14   #2
Kristo21
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-01-2008
Postów: 17
Domyślnie

stawiam na rozregulowaną pompe wtryskową, no chyba ze zacina Ci sie linka od gazu i po puszczeniu gazu nieodbija. wydaje mi sie ze bedzie to ten maly komputerek czy niewiem jak to sie nazywa na pompie co jest przykrecony i steruje pompą, oby tylko nie to bo wydatek niemały. ale ja stawiam na to bo moj kumpel mial identyczny przypadek.
Kristo21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2008, 17:32   #3
lamale78
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-01-2008
Postów: 12
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kristo21
stawiam na rozregulowaną pompe wtryskową, no chyba ze zacina Ci sie linka od gazu i po puszczeniu gazu nieodbija. wydaje mi sie ze bedzie to ten maly komputerek czy niewiem jak to sie nazywa na pompie co jest przykrecony i steruje pompą, oby tylko nie to bo wydatek niemały. ale ja stawiam na to bo moj kumpel mial identyczny przypadek.
ale pompe mialem wlasnie 2 tygodnie temu regulowana, bo myslalem ze to to..niestety dalej jest to samo. dziwnym objawem jest to ze pojawia sie to zawsze przy postoju na luzie, na swiatlach np, przy ruszaniu. w trakcie jazdy nigdy.
lamale78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2008, 17:56   #4
Kristo21
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-01-2008
Postów: 17
Domyślnie

no tak bo jak jedziesz to trzymasz w maire na obrotach a jak ustaniesz to puszczasz noge z gazu. a byl sprawdzany ten sterownik co wspominalem o tym, bo byc moze tylko sam mechanizm pompy byl regulowany a to zostalo pomoniete. to jest jedyna część elektroniczna w tej pompie . problem w tym ze neisprawdzisz tego nawet po podlaczeniu do komputera. ale to jest MKI TD tak?
Kristo21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2008, 18:54   #5
lamale78
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-01-2008
Postów: 12
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kristo21
no tak bo jak jedziesz to trzymasz w maire na obrotach a jak ustaniesz to puszczasz noge z gazu. a byl sprawdzany ten sterownik co wspominalem o tym, bo byc moze tylko sam mechanizm pompy byl regulowany a to zostalo pomoniete. to jest jedyna część elektroniczna w tej pompie . problem w tym ze neisprawdzisz tego nawet po podlaczeniu do komputera. ale to jest MKI TD tak?
nie to jest MK II 1.8TD. auto po prostu od czasu do czasu, zostaje na obrotach, przy zmianie dolnych biegow. i po chwili wszystko jest ok...a glownie jak jest cieply, i np dlugo stoje w korkach
lamale78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2008, 19:09   #6
andrew1982
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-03-2007
Skąd: Łódź
Postów: 40
Domyślnie

A ja bym martwił się turbo.
__________________
Naprawa zamków, dorabianie kluczy z immo.
andrew1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2008, 19:16   #7
lamale78
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-01-2008
Postów: 12
Domyślnie

Cytat:
Napisał andrew1982
A ja bym martwił się turbo.
turbo a co ma do tego turbo?
lamale78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2008, 21:00   #8
Kristo21
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-01-2008
Postów: 17
Domyślnie

Nie turbo to nie. ja caly czas jestem przy pompie.
Kristo21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2008, 21:23   #9
picio_18
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-08-2005
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo MK3 kombi
Silnik: 1,8 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 196
Domyślnie

mi sie wydaje że silniczek od wolnych obrotów (jest pod akumulatorem), sprawdź czy dzwignia na pompie ta od stopu (bliżej rozrządu) po dodaniu gazu drugą dźwignią (gaz start)ta od stopu powinna się poruszać, jak tak to silniczek OK i szukamy dalej.
__________________
MKP, FCP
picio_18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2008, 21:25   #10
lamale78
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-01-2008
Postów: 12
Domyślnie

Cytat:
Napisał picio_18
mi sie wydaje że silniczek od wolnych obrotów (jest pod akumulatorem), sprawdź czy dzwignia na pompie ta od stopu (bliżej rozrządu) po dodaniu gazu drugą dźwignią (gaz start)ta od stopu powinna się poruszać, jak tak to silniczek OK i szukamy dalej.
nic nie rozumiem. co mam zrobic?
lamale78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.