Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-02-2015, 07:34   #1
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Samoczynnie zapalająca się lampka w kabinie

Witam.
juz drugi raz w ciągu 2 tygodni zdarzylo mi się,że zapaliła mi sie lampka do czytania nad prawym pasazerem z tyłu bez ingerencji .
Samoistnie zapaloną lampke wyłaczam poprzez wlączenie i wylączenie oświetlenia kabiny,więc sterowanie działa. Dziwne to zachowanie i nie wiem,czy to padający modul, czy błedy transmisji, moze lampka.
Ogolnie system jest niedopracowany, bo jak mamy zapaloną lampke i chcemy opuscic pojazd, to po zamknieciu auta powinno wygasić wszystkie lamki, a jednak ta wczesniej zapalona uparcie się pali. wtedy otwieram okno i recznie ją gaszę. Jesli otworze drzwi , to muszę usiąść w aucie i poczekac ,az podswietlenie kabiny przygaśnie i dopiero po tym moge zgasić lampkę. priorytety ....
Wracając do lampki , to czy ona ma jakąś elektronike w sobie, czy jest podłączona kilkoma kablami do modułu? bo jak elektronika, to może podmienić lampki lewą z prawa i czekać , czy problem przejdzie na drugą.

kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2015, 13:22   #2
Jarek G.
ford::professional
 
Avatar Jarek G.
 
Imię: Ja
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Polska
Model: Galaxy Mk2 Trend, Mk3 Titanium
Silnik: 1,9 TDI, 2,0 TDCi
Rocznik: 2001, 2009
Postów: 1,192
Domyślnie Odp: Samoczynnie zapalająca się lampka w kabinie

Cytat:
Napisał kolopeter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jesli otworze drzwi , to muszę usiąść w aucie i poczekac ,az podswietlenie kabiny przygaśnie i dopiero po tym moge zgasić lampkę.
Dziwne to co piszesz. U mnie, jeżeli zapomnę zgasić lampkę to po prostu otwieram auto, gaszę lampkę i zamykam ponownie. Bez problemu.
I to może jest u Ciebie przyczyna dziwnego zachowania lampek?
Jarek G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2015, 14:35   #3
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Samoczynnie zapalająca się lampka w kabinie

nieczęsto zostawia mi ktoś zapaloną lampkę , więc porobilem experymenty. no i po części masz racje. można zgasić lampkę... wyłaczając wszystkie z miejsca kierowcy. z innych punktów tego nie zrobisz. stąd czasami lepiej otworzyć okna i wyłaczyć lampkę , niz biec dookola auta ,aby otworzyć drzwi kierowcy. szkoda ,ze zamykanie auta nie gasi świateł wewnątrz, ktore zostaly włączone z ręki.
pozostaje nadal mój problem z samoistnie zapalającą się lampką
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2015, 21:47   #4
Dzidzia_2
ford::beginner
 
Avatar Dzidzia_2
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 09-01-2015
Skąd: Chełmno
Model: s-max
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 37
Domyślnie Odp: Samoczynnie zapalająca się lampka w kabinie

Kilka postów dalej pisałem o zwęglonych przewodach (masa) grzanych szyb.... Po dokładnym przejrzeniu kabli przy oświetleniu wnętra (lampka przy kierowcy) okazało się, że również dwie żył od tej lampki się stopiły i zwarły razem w skutek czego wszystkie lampki w środku się paliły i nawet zaryglowanie auta nie wyłączało ich automatycznie :/ Pewnie nie rozwiąże to Twojego problemu, ale może warto poszukać czy gdzieś kable się nie stykają razem? z drugiej strony miejsce trudno dostępne i pewnie trzeba byłoby ściągać podsufitkę :/ Może sam włącznik tej lampki się popsuł...
Dzidzia_2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.