Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-03-2011, 22:30   #1
gepardcheester
ford::average
 
Imię: Sylwester
Zarejestrowany: 20-07-2008
Skąd: Gródek
Model: Mondeo MK II 1.8
Silnik: 1.8 PB+LPG 115 KM
Rocznik: 1997
Postów: 160
Domyślnie obudowa filtra powietrza - czy są jakieś różnice?

Witam.
Moje pytanie dotyczy obudowy filtra powietrza. Konkretnie czy są jakieś różnice w obudowach? Ponieważ w moim mondeo 2.5 v6 mam wstawiony gaz II generacji który jest podpięty pod filtr powietrza i niestety czasem "strzelanie w filtrze" roztrzaskało mi całą obudowę w drobny mak. Chciałbym ją wymienić i zrobić w nowej obudowie takie klapki którymi ulatniałby sie gaz - i nie miał bym efektu strzelania, dzięki czemu nie rozwalało by mi to obudowy.Tylko przeglądając allegro.pl znalazłem obudowy do 2.5 lecz ceny są zaporowe - obudowy do mojego mondeo wahają się od 100 do 160 zł za kawałek plastiku.Czy muszę szukać identycznej obudowy właśnie do 2.5 czy może inna by pasowała, np z mondeo 1.8? Może ktoś na forum posiada obudowę i chce ja sprzedać za rozsądną cenę? Miło byłoby gdyby ta obudowa miała takie klapki porobione by gaz sie ulatniał a nie strzelał.


Ostatnio edytowane przez Marek ; 06-03-2011 o 10:15 Powód: Regulamin
gepardcheester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2011, 09:22   #2
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,100
Domyślnie Odp: obudowa filtra powietrza - czy są jakieś różnice?

To nie jest tak, że gaz ulatnia się przez klapkę i nie strzela, tylko jak strzela, to ciśnienie ucieka przez klapkę i nie rozwala obudowy. Ja bym na Twoim miejscu postarał się wyeliminować strzelanie, poszukaj na forum gazowym, było to wielokrotnie opisywane. Oczywiście klapka zawsze może się przydać.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2011, 09:42   #3
edi-31
ford::average
 
Avatar edi-31
 
Zarejestrowany: 03-10-2010
Skąd: Bydgoszcz
Model: MK II
Silnik: 1.8 TD Endura DE
Rocznik: 1999.r
Postów: 109
Domyślnie Odp: obudowa filtra powietrza - czy są jakieś różnice?

Najlepiej podjechać do gazowników i ustawić mapy .Koszt w Bydgoszczy to 30zł.Takie strzelanie to nie jest normalny objaw.
__________________
W mojej stajni stoją takie rarytasy.
Mondeo MKII 1.8TD Endura DE 99r
Peugeot 406 1.8PB+Gaz 98r
edi-31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2011, 13:18   #4
gepardcheester
ford::average
 
Imię: Sylwester
Zarejestrowany: 20-07-2008
Skąd: Gródek
Model: Mondeo MK II 1.8
Silnik: 1.8 PB+LPG 115 KM
Rocznik: 1997
Postów: 160
Domyślnie Odp: obudowa filtra powietrza - czy są jakieś różnice?

Cytat:
Napisał darmodziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To nie jest tak, że gaz ulatnia się przez klapkę i nie strzela, tylko jak strzela, to ciśnienie ucieka przez klapkę i nie rozwala obudowy. Ja bym na Twoim miejscu postarał się wyeliminować strzelanie, poszukaj na forum gazowym, było to wielokrotnie opisywane. Oczywiście klapka zawsze może się przydać.
Wiem o tym że to ciśnienie, chodzi mi właśnie żeby nie rozwalało mi obudowy, od tego chcę zacząć, słyszałem że trzeba zmienić przewody zapłonowe i świeczki - najlepiej motorcrafta bo te ford lubi i wtedy podjechać do gazownika żeby wyregulował, tylko nie wiem jak sprawdzić przewody zapłonowe czy są dobre, słyszałem ze w nocy można sprawdzić, obserwując czy widać takie pioruny na przewodach.
gepardcheester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
[mk2]



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.