Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-12-2009, 17:20   #1
koniniak71
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-12-2009
Skąd: Konin
Model: galaxy
Silnik: 2.3
Rocznik: 2000
Postów: 2
Domyślnie ubytek płynu chłodzacego

witam
jestem tu nowyi od razu mam pytanie.u mojego nowo zakupionego forda galaxy zauwazyłem ubytek płynu chłodzacego po dolaniu sytuacja sie powtarza co moze byc przyczyna pomocyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.pozdrGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

koniniak71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2009, 20:29   #2
czytaczforum
ford::advanced
 
Avatar czytaczforum
 
Zarejestrowany: 16-07-2008
Skąd: wielkopolska
Model: Ford Fokus C Max
Silnik: benzyna-1,6
Rocznik: 2005
Postów: 266
Domyślnie Odp: ubytek płynu chłodzacego

Przyczyn może być wiele.Najdrastyczniejsza to walnięta uszczelka pod głowicą,ale wtedy ubytek jest znaczący,możliwe kopcenie na biało oraz ślady oleju w płynie chłodzącym co jest widoczne w zbiorniczku.Bardziej optymistyczna możliwość to rozszczelnienia na złączach gumowych węży w miejscach ściskanych opaskami.Jeśli ubytek jest mały to przy rozgrzanym silniku trudno jest zlokalizować miejsce wycieku ponieważ płyn szybko odparowuje.Postaw auto na suchym podlozu po jeździe i po paru godzinach sprawdż czy nie ma śladów płynu.Płyn ma słodkawy smak,ale go nie pij
czytaczforum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2009, 17:40   #3
n owicjusz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-09-2008
Skąd: BRUKSELA/rOPCZYC
Model: Fiesta
Silnik: 1.6 Duratec Ti-VCT
Rocznik: 2012
Postów: 497
Domyślnie Odp: ubytek płynu chłodzacego

Sprawdz waze w komoze i biegnace do dogzewacza.zapal auto i poruszaj troche wezem,
jak padniety szybko znajdziesz.
n owicjusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2009, 18:27   #4
Andru
ford::beginner
 
Avatar Andru
 
Zarejestrowany: 08-09-2009
Skąd: LUBLIN
Model: vw sharan GHIA
Silnik: 1.9 TDII 110km
Rocznik: 1998
Postów: 27
Domyślnie Odp: ubytek płynu chłodzacego

Witam piszesz że nie dawno go kupiłeś, może poprzedni właściciel spuszczał płyn i teraz układ się odpowietrza i ubywa płynu.
Andru jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2009, 20:41   #5
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: ubytek płynu chłodzacego

Cytat:
Napisał czytaczforum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najdrastyczniejsza to walnięta uszczelka pod głowicą,ale wtedy ubytek jest znaczący
Nie koniecznie jeździłem ok roku (10 miesięcy chyba) z padniętą uszczelką i miałem minimalny ubytek ok 1 litra na miesiąc a jeżdżę dużo ok 3-5 tyś .Dodatkowe objawy to nadciśnienie w układzie chłodzenia po odkręceniu korka płyn rośnie przybywa go a po chwili ubywa do stanu, następną upierdliwością jest zgubienie grzania w środku zimy czyli po prostu nie grzeje jak ruszysz ciepłe -zimne -ciepłe to wraca po ok 1 minucie, i ostatni zaobserwowany objaw to łapanie temperatury jak dasz w piz... jak jeździsz normalnie tak do 100 w mieście i nie kręcisz powyżej 3,5 -4 tyś obrotów to jest ok. Jeśli masz 2 z 3 objawów to ja stawiał bym na uszczelkę, jest to metalowa uszczelko 3-5 warstwowa z silikonem na około otworów i to ten silikon się lasuje wtedy jest mały ubytek płynu. Oczywiście jeszcze kwestia czy nie przybyło ci oleju albo płyn nie ma w sobie emulsji ,jak nic z tego to spoko można czekać, na ciut cieplejsze dni chyba, że masz dobrego i taniego mechanika lub ciepły garaż.Poszukaj tematów o uszczelkach było kilka razy wszystkie objawy opisane.
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.