Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-10-2020, 20:08   #1
MateuszMK3
ford::amateur
 
Imię: Matt
Zarejestrowany: 25-09-2020
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0i
Rocznik: 2005
Postów: 2
Lightbulb 2.0 16V - stuki przy stałych obrotach

Cześć Drodzy Forumowicze,

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc, gdyż przeglądając forum nie mogę znaleźć podobnie opisanego przypadku.

Posiadam Forda Mondeo MK3 z silnikiem 2.0 16v (145KM), oznaczenie CJBA/BB.

Przy stałych obrotach wydobywają się jednolite stuki.

Im większa prędkość tym bardziej dźwięk jest słyszalny. Samochód posiada instalacje LPG, natomiast mimo przełączenia na Pb problem nie znika.

Odgłos można usłyszeć już przy 80km/h. Na autostradzie, jadąc 120km/h mocno hałasuje - im szybciej tym jeszcze bardziej.
Na tempomacie jest tak samo.

Co ciekawe w momencie dodania gazu, stuki ustępują do momentu ponownego utrzymania stałej prędkości.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czytałem, że te silniki mają problem z kolektorem ssącym a raczej z tymi klapami. Wyciągnąłem wężyk podciśnienia jak radzą koledzy z forum (nie zaślepiałem go niczym) i po przejechaniu kilku kilometrów, niestety to nie pomogło a jedynie wywaliło mi check engine.

Bardzo proszę o Wasze wsparcie w temacie.
Mam świadomość, że ciężko jest wystawić diagnozę bez namacalnych oględzin ale może ktoś z Was mnie nakieruję, ewentualnie doradzi z dobrym mechanikiem, który zna się na rzeczy w Krakowie.

Oczywiści jeżeli będzie potrzeba opisania czegoś bardziej szczegółowo lub sprawdzenia to pozostaje do dyspozycji .

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie

MateuszMK3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2020, 21:47   #2
kabar3
ford::average
 
Avatar kabar3
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 22-02-2014
Model: Focus II; Mondeo V
Silnik: Duratec 2.0; Ecoboost 2.0
Rocznik: 2004; 2017
Postów: 59
Domyślnie Odp: 2.0 16V - stuki przy stałych obrotach

słychać na wolnych obrotach? możesz sprecyzować skąd dobiegają? fakt, że znikają po odpuszczeniu gazu pewnie znaczy tyle, że wydobywają się pod obciążeniem, co akurat dobrze nie wróży

Ostatnio edytowane przez kabar3 ; 02-11-2020 o 21:50
kabar3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2020, 20:58   #3
MateuszMK3
ford::amateur
 
Imię: Matt
Zarejestrowany: 25-09-2020
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0i
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: 2.0 16V - stuki przy stałych obrotach

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , dziękuję za odpowiedź.
Na wolnych obrotach dźwięk jest niesłyszalny.

Dziś przetestowałam raz jeszcze i co ciekawe nie ma tutaj znaczenia prędkość a obroty silnika.
Przy 2 tyś można już usłyszeć stukanie a przy 2,5 tys znacznie bardziej i tutaj zasada jak pisałem wcześniej czyli im większe (teraz już wiem że nie prędkość a obroty) tym głośniejszy klekot.

Otworzyłem maskę i sprawdziłem z którego miejsca dobiega dźwięk i tutaj najprawdopodobniej jest to dekiel od zaworów.

Zastanawiam się czy to może kwestia luzie zaworowych? Czy te silniki miały jakiś problemy pod tym kątem. Rozumiem że lepiej nie czekać z tym i umówić się do serwisu na diagnostykę?
Pozdrawiam
MateuszMK3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2020, 23:10   #4
kabar3
ford::average
 
Avatar kabar3
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 22-02-2014
Model: Focus II; Mondeo V
Silnik: Duratec 2.0; Ecoboost 2.0
Rocznik: 2004; 2017
Postów: 59
Domyślnie Odp: 2.0 16V - stuki przy stałych obrotach

Hm, w tych silnikach są szklanki. Ja mam w moim duratecu >300tys i z luzami zaworowymi nie było nigdy problemu. Skoro zależy od obrotów a nie od obciążenia to może nie będzie dramatu. Możesz filmik nagrać?

Po chwili namysłu - ja nie mam gazu założonego, a przynajmniej z tego co w internecie czytałem warto ten luz kontrolować przy instalacji LPG. Te silniki właśnie pod tym względem są średnie do gazu ze względu na upierdliwość regulacji luzu.

Ostatnio edytowane przez kabar3 ; 04-11-2020 o 23:13
kabar3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.