Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-05-2024, 20:21   #6021
barwa73
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 15-04-2022
Skąd: Kielce
Model: Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 15
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Jeszcze raz poproszę o rzeczową pomoc. I opiszę teraz konkretnie:
- Samochód to Kuga 2010rok, radio Blaupunkt NX SD. Nie było wogóle modułu BT, ale w podłokietniku jest AUX. Bardzo mi zależało, aby móc parować telefon z radiem za pomocą BT tak do rozmowy jak i streamingu. Zakupiłem więc moduł CS7T-14D212-AB (bo ktoś kiedyś polecił mi, że jak chcę streaming - to musi być z końcówką 212). Po podłączeniu bardzo dobrze się paruje z telefonem, książka telefoniczna ładnie się kopiuje, odpala muzykę z YT - ale niestety jest cisza. Nic nie gra. Przy próbie rozmowy telefonicznej - rozmówca mnie słyszy - ale aj nie słyszę rozmówcy. Po jakimś czasie ktoś z forum stwierdził, że bez sensu jest przepłacać za moduł 212 i jest to zdaje się stereo - więc zakupiłem zgodnie z sugestią moduł 8M5T-19C112-AR który to miał być już na pewno kompatybilny. Po zamontowaniu okazuje się, że i tak nie słychać - jak przy module 212 - różnica jest taka, że w module 112 nie ma opcji BT. Z tym ostatnim modułem 112 - gość przysłał mi wiązkę (pajączka) o numerze AC 8G9T-14N000. Teraz pytania:
1. Czego mi brakuje, lub co należy zrobić, aby wreszcie było słychać i cieszyć się streamingiem i rozmową?
2. W jakim celu jest ta wiązka (pajączek) i czy trzeba go gdzieś wpiąć? A jak tak, to gdzie jest miejsce dla niego?
3. Czy jest jakaś metoda bezbolesna wypięcia kostek z samego radia..? Odblokowałem dźwigienkę, chciałem przestawić w taki sposób, aby zwolnić kostki - ale coś mocno trzyma i boje się mocniej pociągnąć, żeby nie ułamać zabezpieczenia (dźwigienki)

Przeczytałem już wszystko co mogłem - i mam mętlik w głowie :( Czytałem niemal wszystko jako "kompendium" wiedzy dla Blaupunkt NX i jedyny aktywny wątek - to mapy, mapy, mapy..

Pomóżcie chłopaki - bo mnie za parę dni coś trafi...

barwa73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2024, 20:30   #6022
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,564
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał barwa73 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
teraz konkretnie
Nadal brak konkretów, poza stwierdzeniem że wcześniej BT nie było

Pajączek nie przyda się w Kudze i do tego wskazuje skąd jest wyjęte BT.
Nie dziwne że "samo" nie chce zadziałać.
Nie dalejjak 2 dni temu 212 na stole, z wiązką do BT nie chciało w ogóle działać, więc musiałem mu pomoc
konfiguracją i ruszył od razu.
Cytat:
Napisał barwa73 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przeczytałem już wszystko co mogłem - i mam mętlik w głowie
Czyli czas udać się do specjalisty ( elektryka )

Ostatnio edytowane przez Antej ; 25-05-2024 o 20:33
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bluetooth mk4 , bt mk4 , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.