Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Inne > Ford Transit i Tourneo Courier
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-05-2024, 10:29   #11
Acid8472
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 03-07-2023
Skąd: Wrocław
Model: Tourneo Courier
Silnik: 1.0 Ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 5
Domyślnie Check engine przy przyspieszaniu na trasach i błędy System too lean off idle

Witam

Historia tego problemu jest długa ale postaram się skrótowo. Proszę o doradzenie gdzie mniej więcej może leżeć problem.

Auto 2016, EB 1.0 + LPG Prins. Olej wymieniany co 10k, dobre świece do LPG, 140 tys przebiegu, w maju 2023 wymieniany akumulator + rozrząd (przy 126k km).

Problem jest taki, że od wymiany akumulatora i rozrządu (oba mniej więcej tym samym czasie przed podróżą do Austrii w sierpniu gdzie problem się zaczął pojawiać): wywala check engine podczas jazdy z wysokimi obrotami np. piłowanie na 2jce by podjechać pod górki w Austrii lub co ostatnio się dzieje przy przyspieszaniu na autostradzie lub jeździe eSką z górkami np. w Bielsku z paroma osobami i bagażami na pokładzie. Błędy jakie odczytuję to:
  1. P2177/P2187 - System too lean at idle, bank 1 w 9/10 błędów
  2. P1935 - Brake switch / sensor signal - towarzyszy P2177 ale tak jest zawsze więc pewnie tak ma być
  3. P0087 - Fuel rails/system pressure too low i P0089 (raz wyskoczył)

Początkowo problem pojawiał się przy jeździe na LPG więc pomyślałem wtryskiwacze więc 1000 km przejechałem na benzynie z dolewką środka do czyszczenia wtryskiwaczy ale raz ostatnio wyskoczył mi błąd właśnie na jeździe na benzynie.

Problem jest taki, że parę razy przy jeździe na LPG wyskoczenie błędu spowodowało przejście silnika w tryb awaryjny więc np. przy wjeżdżaniu na autostradę musiałem szybko zjechać na pobocze (do 2 tys obr/min) i skasować błąd to wtedy jedzie dalej normalnie. Gdybym zgasił silnik bez kasowania błędu to przez jakiś czas będzie problem z uruchomieniem go (wtedy Prins zaczyna pikać i strajkuje). Odkąd mam OBD to radzę sobie z błędami przez ich kasowanie bez wyłączania silnika i wtedy auto normalnie jedzie.

Problem zwykle nie pojawia się podczas regularnej jeździe po mieście (praca/dom) i spokojnych wycieczkach za miasto. Dopiero jazda z wysokimi obrotami powoduje wyskoczenie błędu, przy czym bardzo rzadko przejście w awaryjny tryb.

Błędy wskazują na wtryskiwacze lub nieszczelność dolotu (co może być jeśli wymieniali mi rozrząd?) ale czasem są inne błędy jakby z losowych podzespołów, których nie wypisałem mówiące o napięciu sieci więc akumulator? Oryginalny Forda miał już 11V więc został wymieniony wtedy na FIAM 60/600A.

Acid8472 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2024, 12:31   #12
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,892
Domyślnie Odp: Check engine przy przyspieszaniu na trasach i błędy System too lean off idle

Szczelność dolotu można sprawdzić, przy rozrządzie bywa dużo demontażu okolicznych elemtów dla lepszego dostępu.
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2024, 07:29   #13
Chrisoo
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 20-03-2019
Skąd: Ełk
Model: Tourneo Courier
Silnik: 1.0
Rocznik: 2016
Postów: 12
Domyślnie Odp: Błąd P2177 i P2187

Wyczyść wtryskiwacze w maszynie do tego przeznaczonej. Mi to zrobili w Prinsie w Słupsku.
Chrisoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2024, 09:28   #14
Acid8472
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 03-07-2023
Skąd: Wrocław
Model: Tourneo Courier
Silnik: 1.0 Ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 5
Domyślnie Odp: Błąd P2177 i P2187

Byłem wstępnie u mechanika to mi powiedział, że trzeba dać nowe wtryskiwacze (bez oczywiście zaglądania tylko opisałem objawy) i na pytanie czy nie można wyczyścić to powiedział, że tak na myjce ultradźwiękowej się myje takie ale i tak sugeruje wymianę na nowe.

Serio "maszyna przeznaczona do czyszczenia wtryskiwaczy" to myjka ultradźwiękowa?
Acid8472 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.