View Single Post
Stary 12-11-2009, 12:09   #5
Paweł &
ford::average
 
Avatar Paweł &
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-06-2009
Skąd: LKR
Model: Focus C-MAX / Mondeo mk3
Silnik: 1.8 16V 125 KM / 2.0 TDCI 130 KM
Rocznik: 2003 / 2002
Postów: 73
Domyślnie Odp: zimny 1,8 TDCI beznadziejnie zapala

Cytat:
Napisał Jester Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. Cofa się paliwo i układ zapowietrza się. Problem dość często spotykany.
W common railu II-generacji, a takie mamy w Focusach paliwo nie może się cofać i na pewno się nie cofa, ostatnio to samo powiedział mi mechanik.
U mnie jest podobna kwestia, ale pali słabiej jak temperatura spada poniżej +5st, wtedy kręci i nie łapie za pierwszym razem, jak jest temp. otoczenie wyższa pali za pierwszym dotknięciem. (filtry nowe, paliwo Statoil suprema, napięcie w trakcie rozruchu ok, aku nowy bo niedawno urwały mi się cele,)Jutro wróżą temp. ok+2st więc zostawiam auto pod warsztatem i rano sprawdzi mi magik jaką temp podaję czujnik temp płynu chłodzącego, bo jest opcja, ze on fałszuje i nie ma sygnału o dłuższym podgrzewaniu świec. Na wyższą temp pokazuje ok, bo sprawdzałem kompem. Bo słyszę, jak pyka przekaźnik zawsze po ok 4-5sekundach. A dziś wg sposobu na żaróweczkę sprawdzę czy świece nie przepalone, bo omomierzem wyszło bez wyjmowania z auta, ze pobór mają wzorowy. Aby co przy okazji wpadło w oko to wtrysk 1 i 4 podają 2razy większą dawkę paliwa niż 2 i 3. Auto chodzi równiutko, pali ciągle w cyklu mieszanym nie przekraczając 6l/100km, nie kopci, moc jest.
A co do Komputerów BOSCH KTS zdarza się, że pokazuje on błędy, bądź znów nie pokazuje innych, dlatego że w mamy w focusie system DELPHI i BOSCH jako konkurencja nie wszystko czyta, a jak nie może coś odczytać to pokazuje błąd. u mnie bosch pokazał jakieś błędy, których nie można było usunąć, a inny sprzęt delphi pokazuje, że wszystko ok. Tak mi powiedział i praktycznie pokazał mechanik , który pracuje na obydwu sprzętach.
Paweł & jest offline   Odpowiedź z Cytatem