View Single Post
Stary 21-03-2011, 21:51   #61
OOstrowski
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-06-2010
Model: Mondeo
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 70
Smile Odp: 1,6 ecoboost ktos odebral

Cytat:
Napisał benzynowiec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Jetem nowy na forum i przymierzam się do zakupu Mondka z 1.6 ecoboost
Czy któryś z kolegów właściieli mógłby napisać o tym jakie są zakresy prędkości, z jakimi można się toczyć na poszczególnych biegach?

W mojej starej foce I można na jedynce wykręcić pod 45km, a na dwójce około 90
Jestem ciekaw jak wypada to z EcoBoostem 1.6 i 6 biegową skrzynią

Damian
Cześć Benzynowiec,
Chociaż lubię moc i elastyczność, to jednak niezbyt dobrze się czuję mając ponad 5000 obr./min. na liczniku - jakoś to niezbyt komfortowe uczucie dzikiego wycia i katowania silnika. Ja nigdy jeszcze nie przekroczyłem 5000 obr. w EcoBooście, ale wiem, że w porównaniu do Subaru Impreza 2.0 Diesel, EcoBoost wypada lepiej - wczoraj robiliśmy pomiary z kumplem, który ma to Subaru i... Subaru może iść na spacer, co najwyżej oczywiście Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Benzynowiec, pytałeś o "zakresy":
w moim 1,6 EcoBoost/Mondeo ma się to jako tako tak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. :
1000obr./min na biegu x daje y km/h:

Bieg 3 - 24km/h / 1000obr.
Bieg 4 - muszę sprawdzić, bo coś nie pamiętam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bieg 5 - ~40km/h / 1000obr.
Bieg 6 - 47km/h / 1000obr.

Czy te dane są OK dla Ciebie?

Pozdrawiam,
oostrowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
OOstrowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem