View Single Post
Stary 08-01-2014, 12:34   #17
jgrz
ford::average
 
Avatar jgrz
 
Zarejestrowany: 18-06-2008
Skąd: Szczecin
Model: Transit Westfalia
Silnik: 2,2 Duratorq TDCi 100 KM
Rocznik: 2012
Postów: 159
Domyślnie Odp: Kolizja drogowa - pytanie

Cytat:
Napisał RedFord Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
. Wiec jak to rozumieć? Pepiczek wątpi w nasze prawo (jakie by nie było) i zgłasza wniosek a Niemiec? Nie zgadza się z prawem własnego kraju?
Przepraszam za zwłokę w uzupełnieniu mej informacji o interesujące Was dane, dot. zakończenia tej sprawy. By to ustalić, musiałem pogadać z tym poszkodowanym a to trochę czasu zajeło. Więc tak - RedFord słuchaj ON DOSKONALE znał prawo swego kraju. Wykorzystał po prostu procedurę stanowiąca o tym, że mimo wyroku skazującego czy to w postępowaniu karnym, czy administracyjnym, niezależnie MA PRAWO składać pozew cywilny przeciwko nawet uznanemu niewinnym w tamtych procesach. Jak mnie poinformował ten pokrzywdzony, Niemiec liczył na to, że na jakiejś sprawie, gdzie OBOWIĄZKOWO muszą osobiście stawić się obie strony, Polak się nie pojawi. Moglo to skutkować zasądzeniem odszkodowania. Polak dwa razy jezdził do Berlina na sprawy. Pozew oddalono, ale co się nadenerwował, to jego! Sąd zasądził na szczęście zwrot kosztów przejazdu, plus 10 euro za godzinę za dniówkę siedmiogodzinną z kieszeni tego dojcza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. A tak nawiasem - kiedyś śledziłem proces O.J.Simpsona w USA ( tego koszykarza co zabił żonę - pamiętacie?). Tam w procesie karnym uznano go za niewinnego, ale rodzina zamordowanej wytoczyła mu pozew cywilny i WYGRAŁA! Pusciła Simpsona " w skarpetkach". Odszkodowanie opiewało na kilkanaście baniek plus dozywotnie renty itd. Co kraj to obyczaj (prawo). martinez07 - mam nadzieję, że pepikowi tylko się tak czknęło i nie będziesz miał więcej żadnych kłopotów w swojej sprawie. Życzę Ci tego serdecznie. Pozdrawiam.janusz
jgrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem