Temat: [Galaxy 1994-2000] przkłamujący termometr
View Single Post
Stary 14-01-2009, 19:58   #29
wojtek60
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-04-2007
Skąd: UE
Postów: 334
Domyślnie Re: przkłamujący termometr

Temat nie dotyczy nowego modelu auta przy badaniach aerodynamicznych, gdzie badania dotyczą jak najmniejszego oporu powietrza karoserii co obniża spalanie itp. a nie dotyczy badania temp.zewnętrznej podczas ruchu pojazdu.
Wypowiem się ogólnie podsumowując j.w. moje wszystkie wypowiedzi.
Jest to moja wypowiedź i nikogo nie zmuszam do jej zastosowania ale temat jest godny zainteresowania.
Jakiś projektant do jakiegoś modelu wymyślił czujnik temperatury z przodu auta i jest on powielany w różnych modelach aut u różnych producentów, zmieniając tylko umiejscowienie.
Jeżeli tego błędu nie wytknie użytkownik to teściarze aut w protokole błędnych wskazań nie umieszczą bo takiej kontroli porównawczej nie przewidują. Pokazuje temperaturę to jest OK. koniec kropka.
Wytknął błąd praktycznie "devaluator", który popieram analizując temat teoretycznie.
Z Twojej wypowiedzi wynika, że to co zaprojektowane przez producenta to nie może być podważone.
Producent takie pomiary temp. zewn. traktuje jako bajer i nie zastanawia się czy pomiar jest rzeczywisty czy urojony.
Dla producenta ważne są wskaźniki dotyczące prawidłowego funkcjonowania auta.
W komorze silnika powstaje temperatura min. 70st.C i przy obrotach wentylatora gorące powietrze wydmuchiwane jest na zewnątrz w różnych kierunkach.
Przyjmując temperaturę zewnętrzną 0st.C to na drodze czujnika temperatury powstanie różnica temperatur min.70st.C.
Pomiar temp. przy takiej cyrkulacji powietrza zimne/ciepłe nigdy nie będzie prawidłowy.
Prostym przykładem niech będą w okresie zimy wystawione koksowniki na przystankach ogrzewających pasażerów.
Pomimo niskiej temperatury w promieniu kilku metrów czuje się promieniowanie ciepłego powietrza.
Dlaczego zmiana temperatury uzależniona jest od prędkości?
Sprawa jest oczywista, że jak będziemy szybciej jechać to temperatura będzie niższa, większy nawiew zimnego powietrza a jak staniemy z włączonym silnikiem to wentylator wydmuc***ąc gorące powietrze z komory silnika będzie pokazywał dodatnią temperaturę tzn. temperatura zewnętrzna jest zmienna, uzależniona od ruchu auta.
Jeżeli moja żona blondynka zrozumiała problem i przyznała mi rację, to tym bardziej dla fachowca powinien być zrozumiały.
Można wykonać proste doświadczenie, porównując temperaturę zewnętrzną wskazywaną przez czujnik fabryczny zamontowany z przodu oraz drugi pomiar proponowany przeze mnie, czujnik temp. zamontowany wewnątrz tylnego zderzaka na przylepiec. Prowizoryczne połączenie można poprowadzić przez szszelinę w klapie bagażnika, obserwując przy różnych prędkościach z postojem włącznie.
Jestem pewien, że różnice temperatur będą znaczne.
Producent ma prawo popełniać błędy, które w trakcie produkcji są usuwane. Jeżeli taki sygnał nie dotarł do producenta to nic nie będzie poprawiał.
Mam nadzieje, że przedstawiciel Forda śledzi forum i uwagi krytyczne przekazuje do producenta celem usunięcia usterek i polepszenia warunków jazdy.
Podam przykład wykrytego błędu, który znalazłem u producenta.
W latach 70 tych byłem na szkoleniu w BRD i na schemacie nowego urządzenia znalazłem błąd.
Pamiętam dostałem wtedy 100 DM i takie zaskakujące miłe prezenty do końca życia się pamięta.
__________________
POZDRAWIAM - WOJTEK60 - wyborca PiS
wojtek60 jest offline   Odpowiedź z Cytatem