Temat: [Galaxy 1994-2000] przkłamujący termometr
View Single Post
Stary 13-01-2009, 13:28   #27
wojtek60
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-04-2007
Skąd: UE
Postów: 334
Domyślnie Re: przkłamujący termometr

Cytat:
Napisał devaluator
u mnie przy tem zewn. 0`C termometr pokazuje prawidłowo tylko podczas jazdy, na postoju temperatura rośnie do 8`C. Dopiero pęd powietrza chłodzi do rzeczywistej temp.
Co to za wskazania temperatury, uzależnione od prędkości auta i czy stoi z włączonym, czy z wyłączonym silnikiem.
Kierowcę interesuje zewnętrzna temperatura przy gruncie zimą a nie latem kiedy różnice temperatur są małe.
Zimą różnica temperatur między komorą silnika a gruntem wynosi kilkadziesiąt stopni i czujnik temperatury umieszony na drodze tych różnic temperatur, nigdy nie będzie wskazywał prawidłowo.
Temperatura w tym położeniu czujnika powinna się zmieniać nawet przy różnej prędkości.
Potwierdza to również mój znajomy właściciel galaxy.
Cytat:
Napisał mekess
producent przemyślał raczej umiejscowienie tego czujnika. Jeżeli umieścił by go z tyłu, to przecież całe powietrze które tamtedy wylatuje jest cieplejsze, ogrzane przez silnik oraz ukł wydechowy, a co w rezultacie nie da prawdziwej temp
Jeżeli dla Ciebie gorsze wskazania są z tyłu to uważam za zbędną dyskusję.
Wewnętrzna strona tylnego zderzaka jako miejsce umieszczenia czujnika temperatury uważam za optymalną.
Brak nadmiernej cyrkulacji powietrza powinno wpływać na prawidłowy odczyt temperatury podczas jazdy jak i na postoju.
Zderzak ma prawie 2m długości i umieszczenie go zdala od rury wydechowej nie powinno być problemem jak również sugerowanie nawiewu ciepłego powietrza od silnika na odcinku ca. 4m podczas jazdy jest nieuzasadnione.
Każdy producent wprowadza zmiany na podstawie uzyskanych informacji od użytkowników oraz aut przeznaczonych do testowania.
Jeżeli każdy będzie podchodził do tematu machając ręką a nie zareaguje odpowiednio u producenta to przez następne 10 lat czujnik temperatury, będzie w tym samym miejscu z tymi samymi błędami wskazań.
Biorąc pod uwagę podpowiedzi błędnych wskazań w temacie powinni wypowiadać się logicznie myślący.
Cytat:
Napisał Stefano
Wyborco PIS.
P.S. Chciało by sie w tym miejscu coś powiedzieć słowami marszałka Komorowskiego....
Cytat:
Napisał mekess
Oh wyborcy.
Ale... w niektórych partiach może być inaczej
P.S.Nie ukrywam, że kiedyś podałem, poparcie dla PiS i obserwując rzeczywistość jestem coraz bardziej z tego dumny.
Temat w 2007r. wałkowany był na forum i cieszy mnie ponowny "wojtek60" wspierający PiS na celowniku.
Dodam, że jestem wierzący i praktykujący, może będzie dodatkowy teraz atak na katolików.
Tylko kulturalny uczestnik forum nie będzie poruszał wątków nie związanych z tematem.
W tym samym czasie na innych forach jako uczestnik tak samo napisałem i do tej pory "0" reakcji.
Na Forum Forda raz zostałem zablokowany i można to uczynić po raz ostatni.
Porównując fora na których uczestniczę stwierdzam, że auto każdy może mieć a elektronikiem nie każdy może zostać.
Większość moich znajomych rodaków jeżdzących galaxy, również wspiera PiS a mój patriotyzm od dawna jest ukierunkowany, oficjalny i niezmienny.
Nigdy pisowcy nie pozwolą się sterować przez media komercyjne z praniem mózgu włącznie.
Ządni nabijania punktów forumowicze powinni nie zajmować się duperelami bo rządy się z mienią, my na forum zostaniemy a powinni mądrze podpowiadać i zwracać uwagę na pisownię ortograficzną forumowiczów bo wszyscy zgłupiejemy.
__________________
POZDRAWIAM - WOJTEK60 - wyborca PiS
wojtek60 jest offline   Odpowiedź z Cytatem