Temat: [Mondeo 2007-2014] Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
View Single Post
Stary 06-05-2022, 22:00   #1579
Aquator
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 06-05-2022
Skąd: Kałuszyn
Model: MK4, Kombi,
Silnik: TDCI 2.2
Rocznik: 2012
Postów: 2
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Cześć,
Kupiłem tarcze TRW TRW DF6019S do tego ostatnio dokupiłem klocki TRW DTEC COTEC GDB1683DTE i myślałem, że to będzie zestaw "rajdowy", ale zawiodłem się makabrycznie. Na tarczach teraz mam bicie przy hamowaniu - tu nie wykluczam, że gdzieś dałem ciała i przegrzane tarcze wpakowałem w jakąś wodę no i trzeba to wymienić. Problem jaki potrzebuję rozwiązać jest jednak gorszy, bo okazuje się, że przy kilkukrotnym hamowaniu, tarcze nagrzewają się tak, że dym idzie, a auto przestaje hamować (choć miałem wrażenie, że te klocki powinny lepiej działać rozgrzane). Niestety, klocki zwykle kupuję na zapas i mam jeszcze jeden komplet tych GDB1683DTE. Poradźcie proszę jakie tarcze do tych klocków, bo klocki chyba są ok? Oczywiście mogę też zamienić klocki na inne jeśli te są słabe. Generalnie to na hamulcach nie chcę oszczędzać (za bardzo). Potrzebuję aby to hamowało jak będę jechał z dzieciakami, załadowanym po dach autem po górach (zdarza mi się) przy dziesiątym hamowaniu z kolei z tym całym majdanem...
Chyba, że na zwichrowanych tarczach takiego efektu należy się spodziewać i wymiana na te same tarcze TRW ale nowe, rozwiąże problem?
Aquator jest offline   Odpowiedź z Cytatem