Temat: [Focus 2011-2014] Pompa sprzęgła z czujnikiem - wymiana
View Single Post
Stary 27-03-2019, 19:58   #14
Gaius1984
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-07-2012
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 EB 150KM
Rocznik: 2012
Postów: 58
Domyślnie Odp: Pompa sprzęgła z czujnikiem - wymiana

Cytat:
Napisał verbena Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gaius1984 dzięki za radę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. niestety dzwonili wciskając Zeto wina elektryki i że ta pompa nie działa prawidłowo i że dzwonili do Forda i musi być oryginalna (bez komentarza) spytałam dlaczego nie zamówili pompy Sachs to kierownik stwierdził że zamówił ale też czujnik nie działa. Pojechałam na miejsce i okazało się że owszem zamówili pompę Sachs ale bez czujnika znów więc nic dziwnego że błędy dalej są. Ja znalazłam tą pompę bez problemu bo o tą chodzi prawda nr 6284 605 068? U nich ta pompa niby 420 kosztuje tyle co ford owski oryginał więc coś mi się wydaje że pewnie chcieli dopłaty do oryginału a i tak by tą zamontowali. Nie no po prostu to jakiś śmiech na sali jest mechanik też mówię mu o pompę z czujnikiem a on mi że pompę wymienili a czujnik zostawili ale kurde chyba to wszystko jest zintegrowane tak bo ja już nie wiem. Żeby to człowiek lepiej wiedział co i jak niż ludzie w warsztacie porażka na całej lini.
Gaius1984 a możesz mi jeszcze powiedzieć jak ten drugi czujnik wygląda i w którym dokładnie miejscu przy pedale jest czy zobaczę go od tak nic nie rozbierajac?
Tak jak kolega wyżej pisał- czujnika nie przełożysz do innej pompy. Ludzie próbowali i z tego co wiem nigdzie nie zadziałało prawidłowo. Pompa z fabrycznie zgranym czujnikiem to jedyne wyjście (moim zdaniem).
Cena za pompkę 420 zł troszkę jak dla mnie z czapki. Tak jak pisałem 302- to jest cena którą znam.
Czujnik przy pedale jest dość dobrze widoczny. Masz takie "srebrne kółko" i tam powinien siedzieć czujnik.
O 3cim się nie wypowiem bo podobno jest ale u siebie nie znalazłem - ale też nie szukałem namiętnie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A jeśli macie (mąż, szfagier itd) podstawowe pojęcie o rozbieraniu i składaniu podzespołów. To nie wiem czy nie podziękować kolegom z warsztatu odebrać pieniążki za niewykonaną usługę (masz kwity - nie zrobili roboty niech oddają kasę). Dostęp do tej pompki jest ... kiepski ale da się to zrobić. Z odpowietrzaniem też nie powinno być wielkiego kłopotu bo pompka jest wysoko - ale to też tylko z domysłów bo sam się planuję u siebie za to zabrać jak się zrobi cieplej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gaius1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem