View Single Post
Stary 21-10-2010, 17:11   #29
Glenroy
ford::advanced
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 12-01-2010
Skąd: LPU
Model: Mondeo MK4 TitS
Silnik: 2.0TDCi DW10C
Rocznik: 2012
Postów: 312
Domyślnie Odp: 2,5T - czy jest możliwy program obniżający spalanie?

Cytat:
Zadam takie pytanko - z jakiego powodu kupiłes diesel'a?
Czyz nie po to aby oszczędnie jeździć i mało płacić za paliwo?
A jak ktoś z takich samych przyczyn montuje instalację gazową to jest to juz be??? Gdzie konsekwencja i logika???
Tu Cię zaskoczę bo przy kupnie diesla nie myślałem ani trochę o jego spalaniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. gdybym chciał oszczędny samochód to kupił bym sobie benzyniaka czy diesla 1.6...
Diesla kupiłem tak z ręką na sercu na próbę, żeby zobaczyć jak śmiga się dieselkiem "na co dzień".
Pozatym oszczędnie jeździć? hmmm 7-8l/100km w trasie to nie jest chyba oszczędna jazda jak na diesla a ceny paliw? PB95 - 4.65, Ultimate Diesel 4.65 [Stacja BP Puławy] a jeszcze nie zdażyło mi się żebym na jakiejkolwiek stacji wlał zwykłą ropę.

Cytat:
Wracając do meritum watku - gdybym mieszkał w Polsce, to jeździłbym tylko i wyłącznie duzymi i mocnymi benzynami na LPG - bo dobra instalka założona przez fachowca (a nie pana kazia z garazu obok), to same plusy.
Tak, właśnie dobrze wykonana Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zauważ, że jest od cholery "fachowców" i kilku fachowców. Dobra instalacja to koszt przynajmniej 5tys. zł. I jakoś nie jestem przekonany co do gazu.
A czepiając się któregoś posta, w vectrze był gaz w sekwencji i regularnie serwisowany więc to że silnik trafił szlag nie jest na pewno z winy zaniedbania samochodu bo o te jednak w rodzinie bardzo dbamy...

Dobra. Kończym z tym LPG bo "trochę" odbiegliśmy od głównego wątku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do zmiany mapy ECU to żeby uniknąć jakichś problemów z ciągłym przeprogramowywaniem zainwestował bym w komputer z możliwością zaprogramowania kilku map [zazwyczaj 3] tyle, że znając życie to koszt takiego przedsięwzięcia zaczyna się zapewne przy dobrych wiatrach w okolicach 5000zł ;p

Ostatnio edytowane przez Glenroy ; 21-10-2010 o 23:02
Glenroy jest offline   Odpowiedź z Cytatem