View Single Post
Stary 20-10-2010, 20:19   #21
Glenroy
ford::advanced
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 12-01-2010
Skąd: LPU
Model: Mondeo MK4 TitS
Silnik: 2.0TDCi DW10C
Rocznik: 2012
Postów: 312
Domyślnie Odp: 2,5T - czy jest możliwy program obniżający spalanie?

Cytat:
Napisał Snajper_881 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jak się wyłącza turbinę??
Niestety kolego, turbina pracuje zawsze. No dobra, nie zawsze, bo w końcu silnik się gasi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledze chodziło pewnie o to, że turbina nie pracuje na wystarczająco wysokich obrotach, żeby doładowanie było odczuwalne.

Cytat:
Napisał Komor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Za śmieszne to może nie, ale niech Ci spali w przeliczeniu 9-10 litrow benzyny przy upalaniu to i tak dobrze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kolega właśnie wychodzi z tego założenia i ma 3,7 V8 z LPG, pali mu średnio 18-20 litrow gazu a nie jeździ wcale wolno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dla mnie to jest głupota, nie stać mnie na utrzymanie takiego samochodu to go nie kupuję - proste. W końcu silniki benzynowe jak sama nazwa mówi są na benzyne, nie ropę, nie gaz ale na benzynę i do tego zostały przygotowane. Zanim przesiadłem się na focusa jeździłem zagazowaną Vectrą i powiedziałem sobie "nigdy więcej" silnik posypał się po 4 latach doszczętnie...ja dziękuję.
A gaz i turbo? z powodu m.in. tego że spaliny z gazu mają kilkukrotnie wyższą temperaturę, a turbinka, kolektor, zawory, tłoki itp w nowoczesnych silnikach są bardzo delikatne i po prostu nie wytrzymują za długo "na gazie", więc takie połączenie przez pierwszy rok-dwa może wydawać się ekonomiczne, ale na dłuższą metę można już nie wyrobić na mechanika. A w serwisie gościa z RS LPG,nie oszukujmy się, po prostu wyśmieją Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Glenroy jest offline   Odpowiedź z Cytatem