Temat: [Focus 2004-2008] Rozrząd - czy i co wymieniać?
View Single Post
Stary 08-11-2013, 20:20   #16
Ti-Vct
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-11-2011
Skąd: Poznań
Model: Focus II
Silnik: 1,6 Ti-Vct 115km
Rocznik: 2005/2006
Postów: 11
Domyślnie Odp: Rozrząd - co wymieniać ?

Aby dwa razy mechanik się "nie męczył", a ja dwa razy nie płacił wymieniłem pompę wody przy okazji wymiany rozrządu (450zł. to kwota samej robocizny). Pasek sobie darowałem tylko ze tego względu, że mechanik zapewnił mnie, że nie spartaczy jego demontażu i ponownego montażu, ale zasugerował, że przy nast. większym serwisie mam mu takowy dowieść i wówczas wymieni (nie jest to wielka filozofia pod warunkiem posiadania jak już przedmówca napisał oryginału z odpowiednim zestawem montażowym).

Co do Twojego pytania dot. ogólnie silnika Ti-Vct. Również nie planowałem zakupu tej wersji - szczerze w ogóle nie planowałem zakupu Ford-a, ale po zobaczeniu kilkunastu egzemplarzy VW Golf V (taki był mój pierwotny wybór) gdy nadarzyła się okazja kupna krajowego do końca serwisowanego w ASO i wg. mojej subiektywnej opinii niemal idealnie zachowanego na tle w/w Golfów Focusika nie zastanawiałem się długo i zaryzykowałem;-) Staram się o niego dbać, serwisować nie w ASO, ale w 99% na oryginalnych częściach i dopiero teraz tj. po ponad 2 latach użytkowania przytrafiła mi się "ponadprogramowa" usterka - w moim przypadku delikatnie ubywa olej ze skrzyni biegów, ale we wtorek powinno być już po problemie. Sam silnik nie jest ani zrywny, ani oszczędny, ale przy normalnej jeździe daje rade. Jedynie te nieszczęsne fazatory:-(
Ti-Vct jest offline   Odpowiedź z Cytatem