Temat: [Focus 2004-2008] Rozrząd - czy i co wymieniać?
View Single Post
Stary 08-11-2013, 19:35   #13
joe70
ford::average
 
Avatar joe70
 
Zarejestrowany: 30-09-2011
Skąd: W-ch
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 16V Duratec
Rocznik: 2006
Postów: 111
Domyślnie Odp: Rozrząd - co wymieniać ?

Cytat:
Napisał smuk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Parę dni temu zakupiłem Focusa 1.6 Ti-VCT. Przebieg 130tysięcy km. Chcę wymienić rozrząd. I teraz mam pytanie, czy wymieniać coś jeszcze przy okazji żeby później ewentualnie nie ponosić podwójnych kosztów? Na pewno pasek i rolka rozrządu, co jeszcze ? Pasek alternatora, pompa wody itp. ??
Wymień pasek rozrządu , rolkę napinacza , pasek alternatora-pompy cieczy- wspomagania i pasek klimatyzacji.

Dwa ostatnie paski są samo-naciągające , prawidłowo ich się nie demontuje tylko przecina , a potem zakłada nowe ... ale polscy magicy mechanicy zdejmują je śrubokrętem i potem poharatane na chama śrubokrętem zakładają ... nie daj się zrobić w konia tylko kup Fordowski zestaw pasków , bo tylko w nim masz trzy specjalne przyrządy do ich założenia ... najlepiej jedź do warsztatu który ma w tym doświadczenie , bo założenie takich pasków dla niektórych mechaników to czarna magia ... mówię z własnego doświadczenia , bo doktoryzowałem się z wymiany rozrządu w 1.6 Duratec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
joe70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem