View Single Post
Stary 23-05-2011, 11:59   #95
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: 2.0/2.2 tdci - projekt Biturbo/turbo com

Cytat:
Napisał INVERTER Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale te wtryski naprawde dzialaja , i sa skalibrowane i nic sie nie pie....
Ja wiem ze ciezko to tak z dnia na dzien przyjac do wiadomosci ale tak jest , nic na to nie poradze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No co mam je teraz popsuc czy co Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale zrozum, że ja się bardzo cieszę, jeśli udało Ci się takie wtryski zrobić, bo wielu osobom się bardzo przydadzą (do przekroczenia 200 KM), ale IMHO nie masz podstaw żeby tak po prostu stwierdzić, że każdy je może sobie zamontować do swojego TDCI, nic nie stroić i będą super przyrosty. Nie byłbym wcale pewien, czy strojenie jako takie w każdym przypadku pomoże, bo silniki różnią się jednak pomiędzy sobą i sam program w ECU także (ale to już takie gdybanie).

Cytat:
Napisał INVERTER Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To wyslij na PW, no 250KM jest jak najbardziej do zrobienia z tego silniczka, wiecej to juz problem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mowisz dolt, wydech, wtryski, chips Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Hymm, ciekawe czy walki z st200 podejdom do tego silika. A nie bylo czasami wersji 240KM w seri, w X-typei. Nie tak dawno zastanawialem sie nad mozliwoscia wstawienia napedu 4x4 z X-typa do Mondeo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie zrozumieliśmy się, dolot, wydech, wtryski, strojenie to to co zostało, reszta jest już gotowa i w aucie. Reszta, czyli sam silnik, kolektory, sprzęgło itd.

250 KM w tym silniku jest osiągalne bez wielkich kosztów, więc tez da się osiągnąć, ale tutaj koszty rosną już lawinowo, bo albo trzeba go doładować albo kupować bardzo drogie graty typowo tuningowe. Ja bazowałem głównie na częściach z różnych fordów, które można dostać bardzo tanio jak się dobrze poszuka, no i na typowym tuningu mechanicznym (porting, polerka etc.).

Co do wałków ST200 to jak najbardziej da się je wrzucić do 3.0 i jest to bardzo dobry pomysł. Są dużo lepsze od wałków ST220.

Co do wersji 240 to jest taka w Jagu i bodajże w Lincolnie, ale jest to osiągnięte zupełnie innymi głowicami ze zmiennymi fazami rozrządu i bez hydrauliki, trzystopniowym VLIM w kolektorze ssącym i pewnie po części wydechem. To jest nie bardzo przeszczepialne do Mondeo (bez rzeźby i nadmiernych kosztów).

Ostatnio edytowane przez Rijndael ; 23-05-2011 o 22:50
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem