Temat: [Mondeo 2000-2007] Mondeo - rozstanie poczytajcie !
View Single Post
Stary 20-03-2010, 15:16   #31
Tjara
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-10-2009
Skąd: Białystok/Szwecja
Model: Mondeo Ghia/Mondeo ST220/ Mondeo MKIV Wszystkie kombi
Silnik: 2,5 benzynka V6/3,0 220KM/ 2,5T
Rocznik: 2004/2007/2009
Postów: 175
Domyślnie Odp: Mondeo - rozstanie poczytajcie !

Cytat:
Napisał fred33 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale koszty napraw ON przewyższają Pb i to znacznie , dlatego teraz planuje zakup MK4 i chyba właśnie w benzynie , chociaż podobno te nowe TDCI forda spisują się doskonale.
Oby tak było z tymi nowymi TDCI. Życzę wszystkim uzytkownikom mniej awarii. Ja juz do diesla nie wrócę. Moje benzynki śmigają bez problemów. Zrobiliśmy z kumplem takie małe porównanie, 18 miesięcy każdy z nas zbierał paragony za wszystko, paliwo, naprawy, płyn do spryskiwaczy, klockii hamilcowe, olej. Do porównania moje 2,0 PB i jego 2,0 TDCI 130PS. Oba rocznik 2004, moja benzynka oryginalny przebieg na dziś 174 tys. jego diesel na dziś 160 tys. Robie troszeczke wiecej kilometrów miesięcznie niż on. wszystko było na jego korzyść do sierpnia zeszłego roku. Oszczędności miał na paliwie, ja na oleju. 6l do TDCI i 4,3 Do PB. w sirpniu, powrót znad morza i lipa. Sprężynka, brak mocy, ledwo się dotoczył. W tym momencie jego oszczędności szlag trafił, nie mówiąc, że mało kumpla szlag nie trafił jak musiał wymienić wtryskiwacze. najpierw je przeprogramował, starczyło na jakieś 3 miesiące, wymiana! W grudniu, tuż przed świętami prezent pod choinkę:TURBINA. teraz to ja mam w stosunku do niego spore oszczędności. nie uporał się ze wszystkim i tak na razie jeździ. U mnie tylko klocki, olej, filtry. jeśli się już uporali z tymi problemami, to faktycznie opłacalny bedzie zakup TDCI, jeśli nie to nie ma sensu.
Pozdrawiam
Tjara jest offline   Odpowiedź z Cytatem