View Single Post
Stary 18-02-2022, 14:03   #1
Cynerion
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 02-12-2020
Skąd: Chorzów
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 62
Domyślnie Przegląd w ASO

Witam,

Ostatnio oddawałem auto do ASO na przegląd, celem przedłużenia gwarancji na mechaniczne podzespoły. Jako że już 2 naprawy w ramach tej gwarancji poszły, uznałem że warto wydać te 1000 zł na przegląd i mieć częsciowy spokój.
Niestety okazało się, że na kompie jest błąd z którym walczą od tygodnia celem ustalenia przyczyny...
Nie daje żadnych objawów, nie ma żadnego checka itp.
Natomiast nie może być błędów jeśli mają mi przedłużyć gwarancję, a nie po to robiłem przegląd, żeby teraz i tak nie mieć gwarancji.
Z ustaleń wynikało, że albo walnięty czujnik na pompce sprzęgła albo awaria instalacji elektrycznej.
Pomimo, że pompka jest elektryczna (tzn nie podlega gwarancji) to w tym przypadku byłoby inaczej bo była wymieniana w ASO (tam gdzie kupowałem wóz- w innym mieście) bo stara szwankowała. Natomiast niepokoi mnie ten drugi wariant, nikt przez telefon nic mi nie mówił o kosztach gdy okaże się że jest padnięta instalacja. Boję się scenariusza, że powiedzą "Naprawiliśmy instalację, był problem, proszę oto koszt 4000 zł za naprawę".
I teraz pytanie jak to wygląda czy ja mam prawo podjąć decyzję o naprawie lub nie i powinienem być przed naprawą poinformowany o jej kosztach ? No i co z szukaniem przyczyny ? Jeśli to tyle trwa, to będę obciążony wysokimi kosztami bo cenią się wg roboczogodzin ?
Ja tylko wyrażałem zgodę na koszty przeglądu nic więcej mi nie okazano.
Druga kwestia czy ASO zapisuje każde naprawy dokonane w samochodzie ?
Informację o wymianie pompki miałem przekazaną tylko ustnie, nie dostałem żadnego dokumentu, ale wcześniej mówili mi że wszystko niby w system wpisują. Podkreślam, że przegląd robię w swoim mieście, a pompkę wymieniano mi w odległym mieście gdzie kupowałem samochód.
Cynerion jest offline   Odpowiedź z Cytatem