View Single Post
Stary 28-03-2018, 15:11   #52
mmarcino82
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-03-2014
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 56
Domyślnie Odp: Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy

Zakupiłem hak oraz moduł z instalacją i planuje się wpiąć do oryginalnej instalacji auta ale okazało się że instalacja w moim aucie ma pewne braki wtyczek i tu moje pytania do was:
- brakuje mi szarej wtyczki, czy wiecie jak pozyskać tą kostkę? Jak poradzić sobie z jej brakiem gdybym jej nie pozyskał? Czy wystarczy może żeński konektor płaski, który notabene pasuje?
- prąd do szarej wtyczki będę brał z bezpiecznika FA11, którego oczywiście również brakuje w skrzynce bezpieczników. Dzwoniłem i w aso zakupie brakujący 40A bezpiecznik za kwotę ok17zł. W gnieździe brakującego bezpiecznika mam doprowadzony przewód niebiesko brązowy z jednym pinem męskim ale nie mam wyjścia (który ma iść do wspomnianej brakującej szarej wtyczki), czy wiecie jaki powinienem dokupić męski konektor (model) aby pasował do skrzynki?
- jak dobrze zauważyłem szara kostka ma doprowadzony tylko jeden przewód zasilający a na kostce jak i w module są dwa piny czy ma to znacznie do którego zostanie podłączone zasilanie i jeżeli tak to który powinien był podłączony, pierwszy od zielonej kostki czy drugi?
- dochodzę do zielonej kostki, którą na szczęście posiadam ale z 3 przewodami doprowadzającymi i tu sie kończy moje szczęści. Wyczytałem że powinien być jeszcze jeden jako czwarty z masą i moje pytanie? Jaki model konektora będzie pasował do zielonej kostki? Z kąd prowadziliście mase?
- czy jeżeli aktywuje moduł to przy wrzuceniu wstecznego (z podpiętą przyczepką) to komputer dezaktywuje świecenie się świateł wstecznych ? Pytam ponieważ mam założone nieoryginalne czujniki cofania podłączone pod oświetlenie wstecznego i mam nadzieje że jak moduł wykryje przyczepę do wyłączy mi również czujniki cofania.
- jakiej grubości przewód polecacie d pod zasilanie stałe (prowadzone od bezpiecznika do modułu)?
Dziękuje za pomoc.
mmarcino82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem