Temat: [Mondeo 2000-2007] dużo pali ( Diesel )
View Single Post
Stary 21-12-2010, 15:06   #20
MĄKA
ford::advanced
 
Avatar MĄKA
 
Imię: Tomaszek
Zarejestrowany: 24-10-2009
Skąd: OPole/EZG-Aleksandrow Lodzki/ZSWwinoujście/PTUrek
Model: FORD S-MAX Tytanium SONY PREMIUM
Silnik: 2.0 TDCI 140KM/ 163 mapa by m.soszka
Rocznik: 2011
Postów: 271
Domyślnie Odp: dużo pali ( Diesel )

Ja raczej nie podejzrewałbym aby moja Panterka paliła tyle dlatego że ją przymulam, bo jeżdze na kolejnych biegach tak do 2200-2500rpm a jak jest rozgrzany to i wyzej(tak do 3000rpm ) bo pozatym zmienna geometria łopatek w turbo nie lubi niskich obrotów a i dwumasie tez to na zdrowie pojdzie.

Powoli temat ten zaczyna sie zmieniac w " pochwale sie ile mi pali" choc nie taka była idea założenie tego tematu, jest on poto a pomóc tym dla którzy faktycznie maja problem ze zwiekszonym zużyciem paliwa. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Spalanie w zakresie 8-11l po mieście w takich warunkach, przy niedogrzanym silniku na niewielich odległościach lub słabo nagrzanym jest b.dobrym wynikiem i takie trzeba przyjąć za norme i niezaśmiecać tego tematu takimi info bo od tego jest juz inny temat . Tutaj prosiłbym aby skupć sie na pomocy potrzebujcym, bo myśle że nie jestem jedyny.
Spalanie latem 12-13l a zima 14-16l/100km po mieście przy spokonej jeździe jest juz problemem, i prosiłbym o wszelkie porady gdzie szukać przyczyny takiej sytuacji.

Ostatnio edytowane przez MĄKA ; 21-12-2010 o 15:08
MĄKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem