Temat: [C-MAX 2015- ] Jak domontować kamerę cofania
View Single Post
Stary 25-07-2023, 22:21   #30
BalROCK
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 25-03-2023
Skąd: Wrocław
Model: Ford C-Max MK2
Silnik: 2.0 TDCi 150KM (T7DB)
Rocznik: 2015
Postów: 27
Domyślnie Odp: Jak domontować kamerę cofania

Rozumiem do czego pijesz i wydaje mi się, że ten problem tu nie występuje. Otóż, po tym jaki @tedi_k mnie naprostował, że c-max to bardziej foka niż mondek przewertowałem cały wątek nt. dokładania kamery w foce. Potem trafiłem na wpis, który wcześniej cytowałem w wątku c-maxa. Okazuje się, że nie ma między nimi za wiele wspólnego - w wątku o foce nikt nie wspomina o złączach pod nogami pasażera, ani o tej przetwornicy i vice versa autor cytowanego posta nic nie mówi o problemie złącza w kolumnie środkowej. Co więcej pojedyncze posty właścicieli c-maxa w wątki foki sugerowały, że złacza C237 nie ma tam gdzie występuje w foce - jeśli jest to najpewniej głębiej pod dźwignią zmiany biegów.

Podejrzewam więc (choć nie mam absolutnej pewności), że c-max w tym wymiarze ma zupełnie inaczej kwestię rozwiązaną niż foczka.

ma brytyjskiej stronce znalazłem wątek, któy w dużym stopniu potwierdza moje przypuszczenia
https://www.cmaxownersclub.co.uk/thr...78/post-375513

Ok, analiza sprawy (mało czasu) poszła dalej - po analizie schematów z cardiagn i porównaniu z moja sytuacją stwierdzam, że na 99% instalacje jest kompletna (włącznie z VID+/-, LIN), na wtyczce w bagazniku do zapłonie mam 12V (tutaj schematy intalacji prądu wskazują jednoznacznie, że jeśli masz w samochodze BLIS(s) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to w c237 musisz mieć odpowiednie połączenia (bo kamera i BLIS ciągną prąd po tym samym kablu) i niemal na pewno musisz mieć wtyczki przód tył ready-to-use.

Szybko poddałem się z szukaniem wtyczki o na aliexpress kosztuje ona całe 2 zł + parę złoty wysyłka.(numer 7283-6454-40 , 7282-6454-40 to męska część).

Próba znalezienia F1CT-19G490-AB w rozsądnej cenie graniczy z cudem, a w stosunku do chińskiej wiele wsakzuje na to, że tylko linie skretne bym zyskał - przezyje bez nich póki co Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Stśd pytanie - czy ktoś kupował taki zestaw może jak w linku? jak z jakością kamery i spasowaniem z klapą?

LINK

Ostatnio edytowane przez BalROCK ; 28-07-2023 o 20:54 Powód: update
BalROCK jest offline   Odpowiedź z Cytatem