Temat: [C-MAX 2015- ] Jak domontować kamerę cofania
View Single Post
Stary 25-07-2023, 20:11   #28
BalROCK
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 25-03-2023
Skąd: Wrocław
Model: Ford C-Max MK2
Silnik: 2.0 TDCi 150KM (T7DB)
Rocznik: 2015
Postów: 27
Domyślnie Odp: Jak domontować kamerę cofania

@kln1920 nie wiem czy dobrze rozumiem - masz na myśli czty na złączce bezpośrednio za APIMem są te kable? (nie chce mi się pruć środka na razie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) na 3 focie widać właśnie złączkę, która najpewniej leci do głównej wiązki deski rozdzielczej i zapewne do APIM - wierzyć mi się nie chce, żeby na tym etapie te kable wychodzi ze złącza i kończyły się nigdzie. ale ...

Z zakupem oryginalnej kamery może być krucho - myślę czy na początek nie kupić jakiegoś chińczyka i zamontować testowo - w ten sposób też łatwo i tanio się przekonam czy oby te kable nie kończą się zanim dotrą do APIMa. Jak rozumiem, wtedy (po aktywacji w APIM i tylko tam) będę miał obraz, linie z PDC, ale brak linii skrętnych?

Zastanawiam się tylko co dzieje się z dwoma kablami ( i jakie to kable) wychodzącymi z tyłu i nietrafiającymi do tej złączki ze zdjęć. Do niej wchodzi na bank Vid+, Vid-, ekran i ???
Wychodziłoby, że jeden z brakujących to pewnie LIN wchodzący do BCM, a drugi? Masa albo 12V? Jak to najlepiej sprawdzić (bezpiecznie dla autka?) Gdzie tam pod schowkiem łapać masę, żeby zobaczyć co jest na tej złączce deski rozdzielczej poza VId +i-

Ostatnio edytowane przez BalROCK ; 25-07-2023 o 20:21
BalROCK jest offline   Odpowiedź z Cytatem