Temat: [C-MAX 2015- ] Jak domontować kamerę cofania
View Single Post
Stary 25-07-2023, 10:02   #24
BalROCK
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 25-03-2023
Skąd: Wrocław
Model: Ford C-Max MK2
Silnik: 2.0 TDCi 150KM (T7DB)
Rocznik: 2015
Postów: 27
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania

Panowie, pozwalam się podpiąć pod temat z moim C-maxem poliftowym, bo nie wiem czy jest sens otwierać odrebny wątek (jeśli okaże się, że tak to to zrobię w podforum c-maxa).

Mianowicie -podczas wygłuszania bagażnika za prawy nadkolem znalazłem 6 pinową wtyczkę w pełni obsadzoną pinami i kabelki wychodząc z niej idą do wiązki głównej (cześc owija się w ekran w pewnym momencie. Kolorkologia zgodna z tą z posta poniżej

Ponieważ mam system ASS kamera korzysta u mnie z bezpiecznika F28 (kwadratowy), którego nie ma (i niestety ma wątpliwości czy piny są obsadzone Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
mam sync 2 na pokładzie, mam też (bo to może mieć znaczenia jak mniemam) BLISS, ActiveCItyStop, 4 polowe tylne czujniki, hak i instalację do niego Westfala, połączenie klapa/-buda w obu stron są słonie
Pytania:
1. gdzie szukać złącz C237 tudzież C495 ze schematu, żeby sprawdzić na którym etapie kończy się wiązka idąca do bezpiecznika?
2. Rozumiem, że muszę sprawdzić gniazdo C2280B pozycja C32 w module BCM czy tam dochodzi kabelek od LIN?
3. Co z APIM? W postach wspominacie panowie o złączce C23 w tunelu środkowym, ale wedle schemtu po drodze są C264 i ew. C2383 przy samym APIM. Gdzie szukać w C-maxie tego złącza? również po prawej stronie kolumny środkowej?


Tearz sobie uświadomiłem, że w moimprzypadku to ten bezpiecznik F28 to nie w tylnie a akumulatorowej skrzynce bezpieczników znajdować się powinien.Potem sprawdzę
Załączone Pliki
Typ Pliku: pdf ff3_rearcam_sync2.pdf (81.3 KB, 17 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez BalROCK ; 25-07-2023 o 10:46
BalROCK jest offline   Odpowiedź z Cytatem