Temat: [Transit 2000-2006] Kamera cofania - akcesoryjna - dokładanie
View Single Post
Stary 04-06-2014, 23:07   #4
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Kamera cofania - akcesoryjna - dokładanie

Ja nie dokładałem w Transicie co prawda, a w czymś zupełnie innym - mniejszym i osobowym, ale nadal uważam, że kamerka jest lepszym rozwiązaniem niż czujniki. Po pierwsze bardziej ufam temu co widzę ja niż temu co wydaje mi się, że powinny widzieć czujniki. Po drugie - przy kamerce dojedziesz na centymetry, widzisz cały zderzak, a przy bipkach to zawsze jest zgadywanie ile jeszcze tam zostało i próg błędu jest dużo wyższy. Jeśli masz równą i pionową tylną klapę (a jak pamiętam Transita, to to mniej więcej tak wygląda) i masz dodatkowo możliwość zamontowania tego wysoko, to bierz, nie zastanawiaj się. Jeśli kamerka będzie na wysokości dachu, to spokojnie wystarczy taka 120stopni. Te występują z doświetleniem IR.

Może być też coś takiego "dedykowanego" made in skośne oczy na przykład (nie wiem czy to do Twojego modelu, ale jest tego w pierona):
http://www.aliexpress.com/item/For-S...249025111.html

Szukaj z przetwornikiem CCD Sony (te lepiej się sprawdzają w nocy). Są wersje kablowe i bezprzewodowe - nie trzeba ciągnąć kabli. Kitajce dostarczają w mniej więcej 3 tygodnie. Monitorek też sobie u nich kupisz. Można szukać na Allegro, ale oni też stamtąd to biorą, a jeśli to sklep, to marża jest taka, że kupisz dwie w ChRL w cenie jednej z Alledrogo.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem