Temat: [C-MAX 2007-2010] Nie załącza wentylatora
View Single Post
Stary 05-06-2016, 14:44   #1
stef311
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-06-2016
Model: Ford c max
Silnik: 1,6 Duratec 100Km
Rocznik: 2007
Postów: 13
Domyślnie Nie załącza wentylatora

Witam wszystkich mam fordzika od niedawna wiec proszę o wyrozumiałość.
Opiszę problem chronologicznie.
Najpierw zauważyłem że poziom płynu w zbiorniczku wyrównawczym jest na min więc dolałem na max po tygodniu i około 300 km znowu min,wycieków brak.
Znowu dolałem na max i dziś zauważyłem przed wjechaniem do garażu plamę pod samochodem szybkie otwarcie maski i i zauważyłem oblany płynem zbiorniczek wyrównawczy i wszystko pod nim ale w zbiorniczku płynu ledwo powyżej maxa przy w pełni nagrzanym silniku. Prawdopodobnie wyrzuciło płyn korkiem ale jakim cudem i dlaczego ? Zauważyłem że mój silnik bardzo szybko się nagrzewa po chwili wskazówka zatrzymuje się na drugiej kresce po 60 ( prawie w pionie) i tak stoi ( czy tak ma być ?) tak było też dziś temp na zewnątrz 28 stopni wskazówka temp tak jak opisałem ale po zrobieniu testu kompa ten pokazał temp 130 stopni (napis na wyświetlaczu nie na wskaźniku) teraz pytanie czy nie powinien się załączyć wentylator bo ten widoczny od strony bloku stoi załącza się dopiero po włączeni klimy czy jest jakiś inny wentylator np z drugiej strony chłodnicy ?
Ostatnie pytanie gdzie jest czujnik temperatury załączający wentylator bo chciałem go sprawdzić.
Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.

Ostatnio edytowane przez stef311 ; 05-06-2016 o 18:26
stef311 jest offline   Odpowiedź z Cytatem