Temat: [Mondeo 2000-2007] Klimatyzacja - dziala 10 min.
View Single Post
Stary 07-07-2008, 21:23   #6
WARCHOL
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-06-2008
Postów: 16
Domyślnie Re: [MK3] Klimatyzacja - dziala 10 min.

Witam, mam recepte na przypadlosc Twojej klimki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzieki gosciowi o niku dempsej ja juz pozbylem sie tego problemu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przeczytaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i po klopocie

Witam,
a więc tak, nie wiem jak w MK3 ale pewnie jest tak samo jak w moim MK2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w skrócie problem jest w tym, że w wysokich tempraturach zewnętrznych przy dużej szczelinie między kołem pasowym a sprzęgłem elektromagnez który ma za zadanie przyciągnąc sprzęgło i trzymac je nie ma siły więc puszcza je i to właśnie powoduje włączanie się i wyłączanie klimy. Żeby dostać się do tego musisz podnieść prawy przód autka ściągniesz koło i odkręcasz osłone nadkola ale tylko tą która zakrywa paski i sprężarkę klimy. U mnie jest ta osłona na 3 śrubki 8mm. Jak już ściągniesz osłonę to po prawej stronie będzie widoczne koło pasowe wraz ze sprzęgłem. Trzeba odkręcić jedna śrubke w osi sprzęgła trzymającą właśnie to sprzęgło u mnie ta śrubka również jest rozmiaru 8mm. Po odkręceniu ściągasz tarczę w środku powinna być podkładka regulacyjna którą musisz wyciągnąć w celu zmniejszenia szczeliny. Ja miałem u siebie tak, że klima raz się załączała raz nie co za tym szło raz ciepłe powietrze raz zimne na kratkach wewnątrz samochodu. Przed zmniejszeniem szczeliny słychać było kliknięcie nawet w środku auta a w czasie jazdy w momencie załączenia się zamulało auto. Po wyciągnięciu podkładki kliku już nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. no i autko przestało się mulić przy włączonej klimie.
Ważne!!!
jak ściągniesz sprzęgło klimy to tarcza nie będzie równa tzn. będzie ona wyglądała jakby nierówno się ścierała "NORMALNE"i tu w żadnym wypadku nie próbuj powierzchni tej wyrównywać bo zmniejszy sie powierzchnia przylegania tarczy do koła pasowego i będzie trzeba ściagać koło pasowe żeby również wyrównywać. Powierzchnie tą jeśli chcesz to możesz jedynie delikatnie drobnym papierem ściernym przeczyścić. Następnie składzasz wszystko w odwrotnej kolejności.

Pozdrawiam
WARCHOL jest offline   Odpowiedź z Cytatem