View Single Post
Stary 17-02-2022, 15:27   #35
spokolos
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 20-07-2015
Skąd: Bytom,Zabrze,Katowice,Gliwice
Model: MONDEO MK V
Silnik: Diesel 2.0 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 56
Domyślnie Odp: Spalanie nie pokrywa się z komputerem pokładowym 2.0 180km

A ja rozumiem i Amgatora i Matycha.
Ja w mk4 robiłem podobnie jak Amgator. Spisywałem przebyte km, zalane paliwo. I na tej podstawie wyliczałem średnie spalanie. W moim przypadku Mk4 był na gaz, spalanie benzyny wg komputera było to 10,2l co pokrywało się niemal w 100% ze spalaniem gazu wyliczonym właśnie na podstawie przebytych kilometrów/tankowań wyliczonych z zebranych paragonów.

Teraz w Mk 5 2.0 zerkam co pokazuje komputer jakie spalanie, obecnie wynosi 6,3l. Jeżdżę raczej spokojnie ale jak potrzeba to i butuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., na pewno nie jeżdżę wg taryfikatora... nowego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A spalanie wg komputera a moich tankowań i przebytych km wskazuje że komputer zaniża mi o ok 1l.
A spalanie na poziomie 5,7l jest możliwe ale przy prędkości realnej max 95km i to drogą ekspresowa itp. bez korków i częstych postojów.
Także niech każdy jest świadom że auto o wadze dobrej 1,5t będzie palić min. 6,5 jazda mieszana a nawet ok 8.9l jazda raczej miejska lub ciężka noga. Nazwijmy to taką normą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdro.

Ostatnio edytowane przez spokolos ; 17-02-2022 o 15:37
spokolos jest offline   Odpowiedź z Cytatem