View Single Post
Stary 27-05-2010, 13:50   #1
Corleon
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-05-2010
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI (115KM)
Rocznik: 2011(rej w 2012)
Postów: 77
Domyślnie Focus Mk2 Jak dbać o silniczek

Witam

Otóż, tak jak w temacie. Szczególnie chodzi mi o turbo(bo dwumasa i wtryski to wiadomo...pierwsze pożyje długo jak będziemy delikatnie się obchodzili, a drugie pożyje długo jak będziemy dobre picie kupowali autkuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).
Na jednym z forum dowiedziałem się, że najlepiej zmieniać biegi przy ok 2300 obr/min do 2500 obr.min, wtedy podobno optymalnie będziemy wykorzystywali turbo i ogólnie silnik i teoretycznie nic złego nie powinno się przytrafić.
Na innym forum pisali, że najlepiej ciągnąc do 3000 obr/min.
Na kolejny znów, żeby najlepiej przy 2000obr/min zmieniać bieg na wyższy.

A Wy drodzy koledzy co o tym myślicie? Przy ilu obr/min najlepiej jest zmieniać biegi tak aby w pełni wykorzystać potencjał 1.6 109KM i nie zajechać turbo?

I czy prawdą jest, że turbo ze zmienną geometrią(takie podobno jest w tym silniku) należy traktować trochę bardziej brutalnie by ja(turbine) od czasu do czasu "przedmuchać"??

Oraz jednak jedno pytanie odnośnie dwumasy mam.
Jak ruszać "z pod świateł"? Tak jak w benzynce(zwykłe sprzęgło), razem z dodaniem gazu popuszczanie sprzęgła? Czy najpierw samym sprzęgłem rozruszać samochód i potem gaz?
Troszkę już zgłupiałem bo znów tyle ile forumowisk to tyle teorii na temat ruszania.

Ale się rozpisałem;D. Liczę na jakieś sugestie i podpowiedziGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z góry dziękuję za zainteresowaniem się tematu

Pozdrawiam

P.S- proszę o odpowiedzi na temat, a nie offtop^^

Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 28-08-2010 o 09:00
Corleon jest offline   Odpowiedź z Cytatem