View Single Post
Stary 24-07-2010, 22:57   #24
Magik123
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 01-10-2007
Model: Volvo
Silnik: spalinowy
Rocznik: nie młody
Postów: 5,297
Domyślnie Odp: przebieg - czy duży

Cytat:
Napisał jedna_brew Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zrób sobie test - rozgrzej silnik, a nastepnie poproś kogoś, żeby na luzie przygazował do 5 tysięcy obrotów i potrzymał na tym poziomie z 30 sekund. jak z rury wydechowej pójdzie niebieski dym, to oznacza, że masz zuzyte pierścienie tłokowe, co jest całkiem możliwe przy takim (190kkm) przebiegu. jesli pójdzie czarny dym, jak z diesla, to po prostu samochód był mało uzywany - ja tak miałem i za poradą mojego mechanika po prostu przegazowałem go i po sprawie.

białego dymu się nie obawiaj, bo to para wodna.

O rzesz, wiekszych bredni nie slyszalemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Niebieski dym swiadczy tez o zuzyutych uszczelniaczach, a to sie czesto zdarza i nie jest to zadna usterka.

Czarny dym swiadczy zawsze o nie spalaniu mieszanki, czyli problemy z ukladem wtryskowym,zaplonowym, sondą itd.

Bialy dym pojawia sie tylko w w zimne czy wilgotne dni. I to jest para wodna. Ale rowniez pojawi sie jak sa przecieki przez uszczelke pod glowicą.'
I rowniez nie swiadczy to o duzym przebiegu auta.
Zuzyte pierscienie przy 200 tys, no chyba nie powazny jestes.

Tak wiec mysl co piszesz, a jesli nie wiesz to nie pisz.

Kurde, czytam i oczom nie wierze. Dla wiekszosci 200 tys to koniec silnika. Kurde, moj ma 203000, jezdzi na syntetyku i co najlepsze oleju nie bierze.

Ludzie za duzo internetu co niektorzy czytaja, w dodatku za duzo glupot od innych wchlaniaja. A pozniej dziw ze w PL jakies nawyki sa co do VW czy Forda.

Ostatnio edytowane przez Magik123 ; 24-07-2010 o 23:01
Magik123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem