Temat: [Focus 2011-2014] Nie odpala za każdym razem
View Single Post
Stary 21-04-2024, 23:32   #1
ttaakenn
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 26-10-2020
Skąd: Limanowa
Model: Fusion/Mondeo
Silnik: 2.0 Turbo 243KM
Rocznik: 2014
Postów: 5
Domyślnie Nie odpala za każdym razem

Witam. Na początku dodam że niestety nie znalazłem podobnego tematu do mojego.
Sprawa wygląda następująco: pacjent to Focus z 2011 roku, 1.6 tdci kombi, z keyless. Samochód po otwarciu i próbie odpalenia nie raguje na przycisk. Wszystkie kontrolki zapalają się i gasną prawidłowo, ale samochód nie odpala. Sprzęgło wciśnięte, drzwi zamknięte, ale jest cisza. Żeby odpalić samochód trzeba kilka razy wciskać przycisk, albo wyjść z samochodu zamknąć go pilotem, otworzyc i wtedy czasami odpala za pierwszym razem. Dodam że samochód mam od ponad roku, Problem zaczął pojawiać się około 3 msc temu, ale wtedy na poczatku było tak że odpalał np za drugim razem, teraz niestety Problem się pogłębił i czasami nawet za 10 razem odpala. Nie miałem nim żadnego wypadku, wymieniłem na nowy akumulator, rozrusznik, baterie w pilocie i nadal to samo. Czy ma ktoś jakiś pomysł co to może być? Dodam że samochód był u dwóch dobrych elektromechaników i każdy rozkłada ręce. Jeden z nich wymienił Elektryczna blokadę kierownicy, ale to nie pomogło. Żadne błędy po podpięciu do komputera nie wyskakują.
Ewentualnie czy poleci ktoś jakiegoś mechanika który to ogarnie na terenie małopolski?

Z góry dziękuję.

Ostatnio edytowane przez ttaakenn ; 23-04-2024 o 15:57
ttaakenn jest offline   Odpowiedź z Cytatem