View Single Post
Stary 20-07-2010, 21:23   #1
M.A.G.
FCP member
 
Avatar M.A.G.
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-11-2009
Skąd: Lubin
Model: S-Max / Octavia
Silnik: 2.0 EB PS / 1.5 TSI DSG
Rocznik: 2010 / 2021
Postów: 587
Domyślnie Cieknący olej na łączeniu silnik/skrzynia

Witam.

No i zaczęło się...

...jakiś czas temu całkiem przypadkiem wczołgałem się pod Galaktykę i zauważyłem niezidentyfikowany wyciek oleju od dołu silnika. W związku z tym, że nie ubywa mi go dużo (dolewałem 0,5l na 6k km) sądziłem, że to pozostałość po poprzednim właścicielu - wszystko wyczyściłem i zajrzałem po paru dniach ponownie - niestety znów pojawił się olej - auto poszło do mechanika dzisiaj.

Mechanior zdjął dolną osłonę, wszystko wyczyścił, autko pochodziło trochę na luzie i za wiele nie wyciekło - zdiagnozował, że prawdopodobnie gdzieś puszcza na łączeniu skrzyni z silnikiem, zaproponował żebym pojeździł trochę i wrócił ponownie - jeżeli pod obciążeniem (w trakcie pracy silnika i skrzyni) będzie puszczać więcej oleju pewnie nie ominie mnie kosztowna imprezka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przypuszczam, że do wymiany będą uszczelniacze (czy jak to się tam nazywa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) i żeby dostać się do skrzyni to trzeba wyjąć lub podnieść silnik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A teraz prośba o poradę:

Jeżeli już jest tyle roboty i wszystko "wybebeszone" to czy powinienem też wymienić sprzęgło i docisk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. oraz co jeszcze przy okazji mógłbym wymienić lub na co zwrócić uwagę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Galaktyka jest blisko 147k km.

Bardzo dziękuję za wszelkie odpowiedzi - pozdrawiam.

P.S.
Jutro postaram się wrzucić fotkę z miejsca wycieku.
M.A.G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem