Temat: [Mondeo 2007-2014] Nowy samochód ściąga na prawo
View Single Post
Stary 22-02-2012, 20:15   #53
bartekd
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-03-2011
Skąd: Śląsk
Model: S-Max; Fiesta
Silnik: 2.0 TDCi 163KM; 1.4 TDCi
Rocznik: 2011; 2006
Postów: 279
Domyślnie Odp: Nowy samochód ściąga na prawo

Witam,

Podpinam się pod wątek. Nie orientuję się w różnicach jeśli chodzi o układ kierowniczy lub napęd między Mondeo i S-Max, ale problem u mnie jest następujący: od nowości (wrzesień 2011) auto ściąga w prawo. I to tak, że kierownica skręca się w prawo. Przy przebiegu nieco poniżej 1500 km byłem w ASO - coś tam ustawiali. Moim zdaniem tylko przekręcili kierownicę w lewo, tak że aby jechać prosto trzeba kontrować w lewo (bo jak puszczę to mam kierownicę prosto, ale auto w rowie). W międzyczasie odkryłem, że przy sporym obciążeniu auta znoszenie jest silniejsze. Byłem w niezależnym warsztacie, przez godzinę ustawiali mi zbieżność, sprawdzali ustawienia z przodu i tyłu, poprawili ustawienie kierownicy. Podobno przód był bardzo mocno zbieżny, kierownica też źle ustawiona. Znoszenie pozostało, ale zwrócono mi uwagę, że tylko przy odpuszczaniu gazu, względnie przy jeździe bez przyspieszania. Przy przyspieszaniu faktycznie nie znosi! Obecnie przebieg 10.000 i właściwie żadnych zmian.

Mam raczej rzadki zestaw jeśli chodzi o napęd: 163 KM TDCI + PowerShift. Już czuję że czeka mnie przeprawa z ASO, jednak chętnie dowiem się czy ktoś miał coś takiego (głównie chodzi o to, że jedzie prosto przy przyspieszaniu).
__________________
W garażu: już jest S-Max 2.0 163KM PowerShift
a dodatkowo Fiesta 1.3, Fiesta 1.4
bartekd jest offline   Odpowiedź z Cytatem