View Single Post
Stary 17-02-2013, 19:42   #6
leszek_sokol
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-12-2012
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 11
Domyślnie Odp: [Warszawa] - Gdzie wymieniać turbinę?

Cytat:
Napisał Boblo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszystko pięknie. Tylko czemu 80% regenerowanych turbin ze zmienną geometrią albo wyje, albo się zaraz rozlatuje, albo auto nie ma mocy albo kopci. Co z tego, że graty są nowe skoro od nowości do d...
Udana regeneracja turbiny VNT to rzadka rzadkość,... mówiąc językiem mędrca narodu.
Chwileczkę !!!!!!!! 80% to lekka przesada ale tak się zdarza oczywiście. A dlaczego? A dlatego że wiele firm zajmujących się regeneracją nie posiada doważarek szybkoobrotowych z prawdziwego zdarzenia albo na siłę ratują wirnik strony gorącej oraz koło kompresji mimo że powinny wylądować w śmietniku i zostać wymienione na nowe. Jak się wyważa tylko na pryzmach albo na prymitywnych doważarkach samoróbkach to tak jakby wcale nie była doważona turbina.

Jak auto nie ma mocy to zazwyczaj kopci na czarno bo ma za mało powietrza (nie jest odpowiednio doładowane) i nie przepala całego paliwa, które dostaje się do gorącego wydechu i spala - czarny dym !!! Często brak mocy nie jest spowodowany źle zregenerowaną turbiną tylko niepoprawnie działającym układem podciśnienia (wężyk, elektrozawór, etc.). Jak to nie działa to turbina nie będzie się odpowiednio szybko kręcić. Czasem jest też zapchany wydech i spaliny nie mają odpowiedniej prędkości lub problem z układem wtryskowym i spalin jest po prostu za mało żeby turbinę rozpędzić. Albo dziurawy wąż do intercoolera lub rozszczelniony sam intercooler. Może też być walnięta przepływka. Brak mocy to jakieś 10-15 różnych możliwych przyczyn i tylko jedną z nich może być sama turbina. Nawet jak wyje i gwiżdże to jak wszystko inne jest sprawne to moc powinna być!!!!!!

Forumowiczu Boblo zerknij tutaj http://www.regeneracja-turbosprezare...a.blogspot.com

Ja swoją naprawiałem właśnie tutaj a dlatego że to jest właśnie profesjonałka. Poczytałem sobie trochę, podzwoniłem po Warszawie do kilku firm i 2-3 z nich odwiedziłem żeby upewnić się w czyje ręce oddaję swoje auto - zawsze trzeba porównać oferty w kilku miejscach, bo na piękne oczy przez telefon każdy Ci powie to co chce. U mnie ogólnie jest git i samochód jeździ normalnie, nie wyje, nie piszczy i tak to powinno wyglądać.
leszek_sokol jest offline   Odpowiedź z Cytatem