Temat: [Mondeo 2014- ] Zaprogramowanie lusterka - pochylanie
View Single Post
Stary 24-04-2024, 07:42   #89
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Odp: Czy lusterka obniżają się przy cofaniu?

Cytat:
Napisał kaczor99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po włączeniu biegu nie zaprogramujesz pamięci foteli, ani nie uruchomisz pamięci.
Oczywiście, że zaprogramujesz, możesz nawet powoli jechać. Natomiast podczas jazdy nie przywołasz ustawień - "uruchomisz pamięci". To dwie różne sprawy.


Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze raz tłumaczę musisz nacisnąć przycisk tego lusterka na panelu z szybami pi czym włączyć wsteczny
Co do zasady, nie. Po włączeniu wstecznego możesz zamiennie włączać/wyłączać przycisk wybierając lusterko. Za każdym razem, gdy masz włączony wsteczny, lusterka będą się opuszczać i podnosić odpowiednio do wciśniętego przycisku wyboru lusterka i możesz je "regulować".


Cytat:
Napisał mondeo70235 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...]
4gdy lusterko jest już pochylone i się nie przemieszcza przestaw je według własnych preferencji
5 wyłacz bieg
6 zapisz wybrane położenie przyciskiem pamięci fotela 1 lub 2 lub 3
jesli fotele mają pamięć to lusterka działają po włączeniu wstecznego
Aby zapamiętać ustawienia lusterka "opuszczonego" na wstecznym, zapamiętanie - przyciśnięcie i przytrzymanie do sygnału dźwiękowego, wybranego przycisku profilu -1, 2, 3, musisz to zrobić na włączonym wstecznym.

Po wczorajszym odkryciu na forum tego wątku, oczywiście spróbowałem w swoim mondziaku.
Lewe lusterko, zadziałało zgodnie z instrukcją. Ustawiłem, zapamiętałem, super. Prawe natomiast za nic sobie miało wszystkie podejścia i ignorowało wszelkie moje próby.
We wcześniejszym poście była mowa o zmianie ustawień. Podłączyłem FORScana, i zacząłem szukać. Opcje logicznie powiązane z tą funkcją znalazłem chyba w 3 różnych modułach ale koniec odkryłem, że w module PDM mam wyłączoną funkcję pochylania lusterek. Zmieniłem ją na "Enable" i prawe lusterko zaczęło działać jak lewe.

Cytat:
Napisał xxxkowal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam pytanko, czy można zmodyfikować auto tak, żeby zawsze było wciśnięte lusterko prawe, aby zawsze mi przy cofaniu obniżało lusterko? Bo teraz to mam tak, że za każdym razem muszę wybierać dane lusterko ;/ a chciałbym, żeby to się działo zawsze automatycznie
Cytat:
Napisał xxxkowal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chodzi mi o to zebym nie musial za kazdym razem jak cofam wciskac lusterka tylko na stale zeby bylo wcisniete prawe. Jak nie będę chciał to wtedy manualnie odklikam.
Po ponownym uruchomieniu samochodu, wciśnięty przed wyłączeniem przycisk wyboru lusterka, przełącza się na off automatycznie? Sprawdziłeś? Daj znać czy wybór pozostaje po wyłączeniu auta. Gdyby pozostawał, to masz rozwiązanie ;-) Zakładam, że w Fusion'ie jest tak jak w Mondziaku
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg FORScan PDM.jpg (19.5 KB, 14 wyświetleń)
__________________

Ostatnio edytowane przez PAFFCIO ; 24-04-2024 o 08:03
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem