Temat: [Focus 2011-2014] Ułamana zapadka wtyczki reflektora
View Single Post
Stary 01-05-2016, 12:42   #1
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Ułamana zapadka wtyczki reflektora

Próbowałem wczoraj podczas wymiany żarówki odłączyć lampę od instalacji. Niestety nie udało mi się, ponieważ prawdopodobnie poprzedni właściciel (samochód kupiłem powystawowy od ASO) podczas wymiany musiał wyłamać tą zapadkę plastikową wtyczki. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Praktycznie nie ma jej wcale i nie ma jak jej podważyć.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W żaden sposób nie wiem teraz jak wtyczkę wyjąć bez jej całkowitego demolowania.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wkleiłem filmik aby było wiadomo o jaką wtyczkę chodzi:
https://www.youtube.com/watch?v=OO31VpqG-3k Tu wtyczka od mondka ale to to samo.

Teraz moje pytanie, czy ktoś wie jak ta wtyczkę odłączyć i co dalej zrobić?
Czy można kupić samą wtyczkę i przełożyć piny wraz z kabelkami do nowej, czy trzeba kupić jakąś używkę i ciąć przewody a następnie lutować? Czy może należałoby kupić wtyczkę wraz z wiązką i wymieniać po całości?
Szukałem w sieci i w sumie to nie znalazłem nigdzie takiej wtyczki jako element do kupienia.
Czy dobrze rozgarnięty elektryk coś na to zaradzi, czy może spróbować samemu?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeśli macie jakieś ciekawe pomysły, tudzież linki do stron gdzie można takie akcesorium zakupić to będę wdzięczny.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem