View Single Post
Stary 19-04-2010, 21:16   #10
iboom
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-04-2010
Skąd: Krobia
Model: Mondeo MK3 FL Ghia
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 9
Domyślnie Odp: zmiana komputera z 115KM na 130KM (85kW->96kW)

A co wiecie na temat turbosprężarek w Mondeo? Czy są takie same w 115KM i 130KM TDCi?
Wydaje mi się, że mam taką samą jak w wersji 130 konnej.

Znalazłem trochę zdjęć na allegro, porównałem wizualnie i stwierdzam, że modele TDCi 115 konne miały dwa rodzaje turbosprężarek tak jak napisałem w pierwszym poście.
Jedne mają siłownik sterujący ilością spalin podawanych na łopatki wirnika pierwotnego (siłownik zamontowany równolegle do osi obrotu wału sprężarki -TDDi 90 i 115 oraz część TDCi 115 produkowanych od września do listopada 2001) a drugie mają siłownik sterujący kątem łopatek(-kierownice) (siłownik zamontowany poprzecznie do osi wału sprężarki -pozostałe 115 TDCi produkowane od grudnia 2001 oraz 130) Nowsze 130 zamiast siłownika pneumatycznego mają serwomechanizm sterujący.

A tutaj link do opisu turbo ze zmienną geometrią łopatek, z której np. dowiedziałem się że w obu w/w przypadkach sterowanie dotyczy strony pierwotnej czyli spalin:
http://www.serwismotoryzacyjny.com.p...ID=7dbbd20c219

Szkoda, że nikt przede mną nie wpadł na taki pomysł i nie przetestował takiej "zamianki".
Chętnie bym spróbował ale na razie nie mogę pozwolić sobie na unieruchomienie auta przez ewentualną wpadkę - jedyna szansa to jak będę miał dłuższy urlop.

Ostatnio edytowane przez iboom ; 19-04-2010 o 21:38
iboom jest offline   Odpowiedź z Cytatem