View Single Post
Stary 09-05-2011, 12:57   #2072
INVERTER
ford::advanced
 
Avatar INVERTER
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Alfreton UK
Model: Mondeo Mk3 Ghia X Black Panther
Silnik: 2.0 TDCI 130 euro3
Rocznik: styczen 2004
Postów: 352
Domyślnie Odp: [MK3] [MK4] CHIP TUNING

Cytat:
Napisał flapjack Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam koledzy!
powiedzcie mi jak wyglada kwestia dymienia waszych aut po chipsie. Dzwonilem w pare miejsc i zawsze slysze to samo. Ford ma to do siebie ze standardowo jest fura dymiaca,a po chipsie moze sie to troche nasilic. Czy to prawda. Tak musi byc? Moje mondeo troche dymi jak mu sie wdusi, focus prawie wogole. Chodzi mi o chipsa w focusie. Pzdrawiam
Nie musi, wszystko mozna wystroic ale trzeba chciec i wiedziec jak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Prawda jest taka ze wiekszosc modyfykacji ogranicza sie tylko do zwiekszenia dawki paliwa i ewentualnie lizniecia smok-limitera: efekt wiecej dymu przy depnieciu i w pelnym zakresie obrotow. Zwykly box jest leprzy od takiego chipa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

To fabryczne dymienie wynika z ekologi, maly nadmiar powietrza A/R 18:1 auto poddymia ale zato spaliny sam mniej trujace Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Prawie nikt w Fordach nie podnosi cisnienia doladowania, czy tez cisnienia wtrysku podczas modyfikacji. Dymienie pojawia sie juz przy A/R ponizej 20:1, a po chipsie masz 16-17:1 wiec jak ma nie dymic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W wiekszosci Mondeo tdci wystarczy wlaczyc klime i nawed na postoju widac ze auto delikatnie kopci (EGR/Turbo jest sprawny). Ja na lato zaslepiam EGR
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Panowie 1-2secundowy baczek to oczywista oczywistosc. Problem to jak juz po tym baczku przyspieszamy a tu dalej siwo ze auta za nami musza wlanczac wycieraczki. Poprostu wstyd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A tak jest w Mondeo, np: depczac na 5bieg jest jeszcze znosnie, ale juz na 6bieg po chwilowym overbooscie cisnienie spada do 1,3bar/2000obr, ledwo starcza zeby fabryczna dawka 60mg sie spalila bezdymnie. Kazda wieksza dawka oznacza mniejsze lub wieksze dymienieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS: baczek, a kula czarnego dymu po chipsie to tez roznica. Ta kula to najczesciej efekt malo profesjonalnego strojenia auta pod kontem glatkiego wykresu z Hamowni.
__________________

Ostatnio edytowane przez INVERTER ; 09-05-2011 o 17:01
INVERTER jest offline   Odpowiedź z Cytatem