View Single Post
Stary 20-01-2012, 20:26   #7
fatek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-04-2011
Skąd: podkarpacie
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2008
Postów: 70
Domyślnie Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę

Cytat:
Napisał _Jaro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chciałem Was prosić o radę - co może być potencjalną przyczyną drgań silnika przenoszących się na karoserię, jak i kierownicę w Fordzie Mondeo MK4 (2.0 TDCI, rok 2009, przebieg 85000 km).

Objawy są następujące:
1) na biegu jałowym odczuwalne są mocniejsze niż w innych egzemplarzach tego samochodu wibracje na kierownicy jak i na karoserii - potwierdził to pracownik serwisu Lipski w Warszawie.
2) dodatkowo przy obrotach ok.1400 i 2200 (zarówno stojąc jak i jadąc, z włączonym i wyłączonym sprzęgłem) silnik wpada w wibracje, które czuje się na karoserii, jak i na kierownicy? Mają one podobny charakter jak te, gdy są źle wyważone koła - kierownica zaczyna lekko falować/wibrować (ale przypomnę, że zarówno stojąc, jak i jadąc ten objaw jest dokładnie taki sam).

Pracownik serwisu potwierdził, że wibracje są za duże jak na Mondeo. Stwierdził, że nie jest to koło dwumasowe i nie wygląda to na uszkodzenie poduszek silnika, natomiast stwierdził, że konieczne jest dalsze badanie przyczyn "na chybił trafił", za które oczywiście muszę zapłacić. Z doświadczenia wiem, że takie szukanie dużo kosztuje, a nie koniecznie przynosi pożądane efekty.

Czy ktoś się spotkał z takim problemem? Poleca jakiś warsztat w Warszawie? Będę wdzięczny za Wasze rady.
ja mam to samo i kazdy rozklada receGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dwumas zmieniony wtryski ok egr tez ,zawory cisnienia od turbo tez zmienione i dalej kupaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. chyba pojdzie do zyda na wakacje i honda chyba bedzie
fatek jest offline   Odpowiedź z Cytatem