View Single Post
Stary 12-09-2010, 20:07   #3
kingsage
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-12-2009
Skąd: Opole
Model: s-max
Silnik: 2,0 TDCI 140KM
Rocznik: 2009
Postów: 59
Domyślnie Odp: opony

Cytat:
Napisał MOGIEL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam wielka prosbe.doradcie mi jakie opony wam sie najlepiej spisuja.Mam continental 235/45 R18 i po 40tys km musze juz pomyslec o zmianie i zastanawiam sie czy kupic takie same czy moze macie inna propozycje.Po drugie doraddzcie mi opony na zime jakies dobre i jaki rozmiar jest odpowiedni mysle o 17 bo sa troche tansze.Pozdrawiam wszystkich
Continental jest marką premium i to Twój styl jazdy powoduje szybsze zużywanie opon. Sorry, ale taka prawda. Aby przedłużyć żywotność opon producent zaleca przekładkę przodu na tył i odwrotnie co 10k km. Co do zimówek, jak widzę masz teraz 18stki, więc zmiana na mniejsze zimówki bedzie Cię mocno szarpać po kieszeni. Opona na felgę 17 calową to koszt ok. 500-600zł za szt. + koszt zakupu felg stalowych /myślę że min. 300 zł za sztukę/ i masz komplet za 3200 zł. Pomyśl nad 16 calowymi felgami i oponami o szerokości 215mm. Wysokość profilu opony wg. uznania i spełniania kryteriów nośności. Taki nowy zestaw to ok. 2000 zł.
kingsage jest offline   Odpowiedź z Cytatem