View Single Post
Stary 24-08-2017, 19:08   #6
rychlakdesign
ford::average
 
Avatar rychlakdesign
 
Zarejestrowany: 07-02-2012
Skąd: Stalowa Wola
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 150KM >> 180KM, 4x4
Rocznik: 2015
Postów: 67
Domyślnie Odp: Zmiana radia/wyświetlacza oraz dołożenie BT/VC

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie zmieniałem ustawień programu. Wykrył sobie automatycznie.
Tak. Robimy to przy załączonym zapłonie, bez odpalania auta.
Po wgraniu ustawień/podczas wgrywania, auto zacznie piszczeć błędami, bo traci połączenie z niektórymi modułami.
Jeśli wszystko przebiegnie prawidłowo, wyłączamy zapłon i załączamy zapłon ponownie.
Podjąłem decyzję, że działam z programem focccus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wygląda na to, że cała operacja się powiodła, aczkolwiek mam jeszcze drobne pytania, która zadam poniżej.

Moduł BT/VC udało mi się schować za panelem klimatyzacji bez żadnego demontażu. Troszkę gimnastyki i da się tam spokojnie wsadzić. Całość spięta okablowaniem od p. Andrzeja tzw. wiązka "samontuj" z aukcji allegro.

Użyłem focccus w przedostatniej wersji 0.8.5., ta najnowsza się poszła z moim kablem ELM327 1.5A.

W programie zmieniłem następujące rzeczy:

112 – wybrałem 3000nt ice pack - i tutaj nie wiem czy dobrą opcję dałem, czy powinienem wybrać "High Level 1 CD and AM/FM radio"
Radyjko mam CM5T-18C815-XJ (Radio AHU DAB). Kupiłem w komplecie z panelem SONY.

157 – BT/VC Phone Interface + USB Connection

172 – with display, no touchscreen, color-TFT, MFD-4

Jeszcze ktoś mi podpowiadał, że trzeba zmienić pozycje 214 (ja zmieniłem na Branded ICP, ale co to daje to w sumie nie wiem, zrobiłem zgodnie z poradą).

Po całej operacji odpaliłem FORSCAN w celu skasowania błędów.

Nie miałem instalacji mikrofonu, dlatego musiałem ciągnąć go za schowkiem pasażera (odkręcałem go), prawym słupkiem, podsufitką i przymocowałem na środku blisko lusterka.

Pozostają mi 3 błędy i poprosiłbym doświadczonych kolegów o komentarze podpowiedź. Być może jakieś złe opcje w focccus zaznaczyłem lub coś źle zrobiłem. Wszystkie funkcje i urządzenia działają po całej operacji, ale chciałbym mieć czysto z błędami DTC.

===SRM DTC B1D79:13-0A===
Kod: B1D79 - Wejście mikrofonu

Dodatkowe symptomy usterki:
- Otwarty obwód

Moduł: Moduł rozpoznawania mowy


Samą koncówkę mikrofonu i masę przykręciłem po operacji programem. Stąd ten błąd?

I jeszcze dwa...

===ACM DTC U2101:00-2F===
Kod: U2101 - Konfiguracja modułu sterującego niekompatybilna

Moduł: Moduł sterujący sprzętu audio

===END ACM DTC U2101:00-2F===

===ACM DTC B1D55:15-2F===
Kod: B1D55 - Obwód 2 anteny

Dodatkowe symptomy usterki:
- Obwód zwarty do akumulatora lub otwarty

Moduł: Moduł sterujący sprzętu audio


Najbardziej mnie zastanawia ten błąd:
Kod: U2101 - Konfiguracja modułu sterującego niekompatybilna

Czy będzie on związany ze złym wyborem modelu radia w pozycji 112 programu focccus?

Ten ostatni błąd z anteną...Kod: B1D55 - Obwód 2 anteny
Na radyjku miałem dwa wyjścia od anteny (czarne i białe). Antenę, którą miałem w staryj radyjku wpiąłem po czarne gniazdo, białe pozostało puste.

Na koniec kilka fotek z całej operacji przeszczepiania.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg focus_mk3_13.jpg (55.5 KB, 355 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg focus_mk3_16.jpg (67.2 KB, 339 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg focus_mk3_20.jpg (45.1 KB, 299 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg focus_mk3_08.jpg (70.1 KB, 327 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg focus_mk3_22.jpg (82.0 KB, 326 wyświetleń)
rychlakdesign jest offline   Odpowiedź z Cytatem