View Single Post
Stary 16-11-2022, 19:47   #51
DPF-GPF-APP
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-04-2022
Model: Focus Mk3.5
Silnik: DW10F
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF

@Jacek,heser @Slawko teraz to Panowie zaśmiecacie temat. Skoro cytowanie jest złe to i zaśmiecanie jeszcze gorsze.

Nie to żebym się obawiał konkurencji, absolutnie, bo to nisza ze 100 razy mniejsza niż to co robię, ale gdyby ktoś się bardzo uparł i zapłacił odpowiednią kwotę to mu mogę zrobić coś takiego np. na urządzeniu M5Stack, do tego świecidełka jakie chce. Co do zakresu i ceny możemy się dogadać, ale tanio nie będzie. Sam sprzęt będzie kosztował 600+ zł, robocizna to już inna para kaloszy. Piszę to tylko żeby była jasność ile coś takiego może kosztować. Ludzie często szukają czegoś na siłę, niepotrzebnie, bo po pierwsze DPFa nie ma się co bać, jak się z raz nie wypali od czasu do czasu to nic mu nie będzie, a po drugie często najprostsze rozwiązania są najlepsze lub przynajmniej wystarczające. Co do DPF jak będziesz przerywał cykl za cyklem to szybko pokaże ci się tryb serwisowy (zależy od auta, już po 3 przerwanym cyklu dostaje się ostrzeżenie i komunikat o konieczności kontynuowania jazdy). Inna sprawa że przerywane cykle degradują olej silnikowy w wielu przypadkach, ale to też już inna historia. Z moją aplikacją nauczysz się kiedy następuje wypalanie (w przypadku Forda DW10F to wygląda tak: spokojna jazda - 100%, jazda powyżej 120km/h powyżej 90% odpalisz samodzielnie wypalanie). Ja jeżdżę 10 lat dieslami, do każdego napisałem sobie "DPF Info", a ostatnio postanowiłem udostępnić innym żeby mogli z tego korzystać, ale to aplikacja która powstała od zera a o jej jakość dbają odpowiednie testy, których obecnie jest prawie 4 setki i będzie pewnie znacznie więcej. Ponieważ zjada mi to dużo czasu nadal to nie chcę i nie robię tego za darmo w pełni.

Najtańsza opcja to kupić sobie iCar PRO, do tego Androida SBC + wyświetlacz albo dedykowany smartphone z Androidem 6+ (im nowszy tym lepiej bo nie wiem jak długo będę wspierał stare modele, a te będą z hukiem wylatywać ALE UWAGA NA WYBUCHAJĄCE BATERIE - OD ZIMNA / GORĄCA / ROZŁADOWANIA) i już masz dodatkowy ekran. A najlepsza opcja to stacja multimedialna z prawdziwym Androidem 12+ (choć nie wszystkie mogą działać prawidłowo czy obsługiwać sklep Google Play).

Jak macie więcej pytań to chętnie udzielę odpowiedzi.
DPF-GPF-APP jest offline   Odpowiedź z Cytatem