View Single Post
Stary 11-04-2024, 14:02   #5
leandrovitali
ford::beginner
 
Imię: Leandro
Zarejestrowany: 11-05-2022
Skąd: Brazil
Model: Fusion AWD Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2013
Postów: 10
Arrow Odp: Dołożenie tempomatu adaptacyjnego z funkcją Stop & Go

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW W ODPOWIEDZI, A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!!

MOŻNA UŻYĆ JESZCZE FUNKCJI "CYT. SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego)



Tak, zastępuje wszystkie wymienione moduły, wykorzystując Fusion 2018 (który ma już natywną funkcję Stop & Go). GSM i TRCM skrzyni biegów nie są potrzebne do Stop & Go, załączę obraz schematu działania, który zawiera szczegółowe informacje na temat wszystkich modułów używanych w sterowaniu adaptacyjnym w Stop & Go.Teraz PCM naprawdę musi użyć odpowiedniego firmware z technologią, wydaje mi się, że tego właśnie mi brakuje, jednak zmian jest sporo w wyprowadzeniach pinów (załączam plik Excel z porównaniem, które zrobiłem dla obu złączy - linie na zielono są takie same, na żółto są podobne (może takie same) a czerwone różne), bo tak naprawdę są różne czujniki, które nie wiem czy da się je dołożyć, bo w dodatku wiązka też się zmienia, przez co taka zmiana byłaby w zasadzie mało prawdopodobna lub wręcz niewykonalna . Musiałaby istnieć możliwość dodania najnowszego oprogramowania sprzętowego (z funkcją Stop & Go) do mojego starego PCM (2013 - bez Stop & Go).

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jedno pytanie: jaki jest Twój samochód? Model, rok i silnik? Czy Ty też masz zamiar aktywować Stop&Go?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg stop&go.jpg (14.1 KB, 2 wyświetleń)
Załączone Pliki
Typ Pliku: zip Porownanie zlaczy PCM.zip (28.3 KB, 3 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez SRS ; 11-04-2024 o 20:00
leandrovitali jest offline   Odpowiedź z Cytatem