View Single Post
Stary 12-09-2021, 18:29   #1
wojtek_focus mk4
ford::amateur
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 12-09-2021
Skąd: Warszawa
Model: Focus IV Hatchback
Silnik: 1.5 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 4
Domyślnie Komunikat o awarii zespołu napędowego oraz komunikat o ograniczeniu mocy silnika

Cześć,

Od 2019 roku mam Forda Focusa IV Hatchback 1.5 EcoBoost 150KM i od początku są z tym autem problemy, ale od początku.

Problemy, mniej dokuczliwe, ale irytujące to problemy które pojawią się losowo z częstotliwością raz na miesiąc, np.
- Awaria asystenta wzywania pomocy
- Nie działa poprawie Bluetooth
- Nie działa sterowanie głosem
- Komunikat o niedostępności trybów jazdy
- Komunikat o niedostępności układu o wykrywaniu kolizji
- Zmiana języka w menu (tak, tak język menu sam się zmienił na ang...)

Zgłaszałem to za każdym razem, ale wg serwisu nie było śladów po błędach...

Teraz mam dużo poważniejszy problem ponieważ kilka razy w miesiącu pojawia się komunikat o awarii zespołu napędowego oraz komunikat o ograniczeniu mocy silnika.
Efektem powyższego jest ograniczona moc silnika, auto prawie nie przyspiesza, dusi się przy dodawaniu gazu, etc.

Za każdym razem równocześnie z pojawieniem się tego komunikatu był inny komunikat np. o niedostępności trybu jazdy albo niedostępności układu o wykrywaniu kolizji...

Auto oczywiście trafiło do serwisu, ale i tym razem nic nie zostało wymienione, tylko reset systemu. Tu trzeba dodać, że problem trwa ok 30m i potem wszystko jest ok, zatem auto nigdy nie dotarło do serwisu z opisywanym problemem...

Czy macie może jakiś pomysł co może generować taki problem lub sugestię jak podejść do rozwiązania tego problemu, albo jak wymusić na serwisie diagnozę a następnie rozwiązanie tego problemu?

Pozdrawiam,
Wojtek
wojtek_focus mk4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem