Temat: [Galaxy 2006-2015] Trzecie światło STOP - awaria
View Single Post
Stary 19-02-2013, 15:18   #1
WST_ON
 
Postów: n/a
Domyślnie Trzecie światło STOP - awaria

Witam,
podczas jazdy autkiem pojawiło się w komputerze ostrzeżenie "awaria układu świateł hamowania". Komunikat załącza się po każdym odpaleniu samochodu. Działają oba "standardowe" światła stop z lewej i prawej strony (oczywiście po wciśnięciu pedału hamulca), brakuje natomiast Stopu u góry w klapie.
Zakładam, że mogła spalić się żarówka.

Czy ktoś z Państwa użytkowników miał do czynienie z wymianą tej żarówki, ewentualnie całego 3 światła stop w Galaxie?

Zdjąłem zaślepki z klapy bagażnika u góry, ale pod nimi są profile od klapy i za bardzo nie wiem jak dobrać się do lampy. Widać wchodzące w otwory w profilach wiązki, ale sama lampa jest jeszcze głębiej. Boję się czegoś uszkodzić, połamać bo nawet nie jestem w stanie dostrzec, czy tam są jakiś zapinki, śruby czy coś jeszcze innego.

Może ten 3 stop montowany jest od zewnątrz na jakieś zatrzaski?

W instrukcji do samochodu, oczywiście brak informacji i rysunku (jest tylko odesłanie do dilera, bo są to "części nieserwisowalne").

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki, jak ugryźć ten problem. Niestety mając "małego członka rodziny" nie mogę zbyt długo posiedzieć przy aucie

Z góry serdecznie dziękuję

Galaxy Ghia 1,8 tdci 2009
  Odpowiedź z Cytatem