Temat: [Transit 2000-2006] Wymiana rozrządu 2.0TDI
View Single Post
Stary 06-04-2024, 15:05   #15
Wicek
ford::beginner
 
Avatar Wicek
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 13-05-2017
Skąd: Lądek-Zdrój
Model: Transit Tourneo
Silnik: 2.0td
Rocznik: 2006
Postów: 38
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu 2.0TDI

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie jest, czy tuż po odpaleniu po postoju słychać rzęchot łańcucha, czy nie. Jeśli nie słychać lub czas jest bardzo krótki (sekundę, dwie), to lepiej nie ruszać rozrządu. Rozrząd w silniku Puma - jeśli olej był dobry, markowy i wymieniany na czas - to wytrzymuje nawet pół mln. km.
Przy lekko rozciągniętym łańcuchu, napinacz potrzebuje chwili (ciśnienie oleju), aby go napiąć. Jeżeli hałas trwa dłużej, to albo zwalony jest napinacz, albo łańcuch jest już na pewno do wymiany.
Szczerze: czy szumi rozrząd czy nie - nie jestem w stanie stwierdzić. Dla mnie zawsze Ford klekotał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak jak pisałem poprzednio - po zdjęciu obudowy wszystko wydaje sie być eleganckie, napięte, bez śladów otarć, itp.
Na napinaczu (nic nie ruszałem) wystaje 5 ząbków. Nie mam pojęcia, czy to duzo, czy mało...
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg rozrzad_zabki.jpg (91.9 KB, 18 wyświetleń)
__________________
Nie każda morda pasuje do Forda...
Wicek jest offline   Odpowiedź z Cytatem