View Single Post
Stary 07-11-2013, 12:24   #45
wojtas7
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 05-11-2013
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 144
Domyślnie Odp: Poruszanie się po Polsce na niemieckich tablicach

jako autor czytam i oczom nie wierzę. Czy Wy nie potraficie czytać ze zrozumieniem? Wmawiacie mi już że samochód jest kradziony, kupiony od fikcyjnej firmy itd??? ludzie!

Na jakiej podstawie twierdzicie że w Briefie jest kto inny niż na umowie-kupna sprzedaży?

Historia auta, potwierdzona w firmie leasingowej, jest taka, i jest to w Briefie, że w 2008 - 2010 roku auto bylo w leasingu, w 2010 roku zostalo kupione przez prywatnego Niemca, a on - mi - sprzedal ten samochod i z nim mam umowe kupna sprzedazy.

Na jakiej podstawie twierdzicie że ktoś mnie oszukał i kupiłem "lalę" za małe pieniądze???
Kupiłem Focusa 1,6 tdci w kombi z 2008 roku za 23 000zł + 2000zł opłaty + 1200zł opony = prawie 28 000zł z przeglądami olejowymi. To jest tanio i okazja? To jest normalna cena z mobile.de + prowizja handlarza w Polsce.

Jako że autem przed zakupem zrobiłem z handlarzem ok 100km (między miejscowościami gdzie jest stacja diagnostyczna), porozmawiałem z nim, i na przykład powiedział, że on zarabia na autach z mobile.de. Wyszukuje je, dzwoni, gada po niemiecku, jedzie i 1000km, ogląda auto, mówił że często auta stoją na placu i nie ma możliwości nawet przejechać się, jedynie odpalić i obejrzeć. Auta te nie mają OC i są wymeldowane. Pod domem miał trzy focusy, megane, i oczywiście lawetę. Mówił że na aucie pojedynczym zarabia ok 1500zł. Ja mu wierzę. Sposób na zarabianie jak każdy inny. Ryzykowny do tego bo przecież musi zainwestować. Mówił że sprzedaje miesięcznie 3-4 samochody. Ogromne kokosy to to nie są a praca ciężka.
Na jakiej podstawie twierdzicie że samochód w ogóle nie został sprzedany, tylko co - ukradziony? W Briefie jest pieczątka i data wymeldowania samochodu w Niemczech. Tablice rejestracyjne niemieckie.

Dajecie dobre rady odnosnie kupna samochodu, tak sie sklada ze dokladnie tak zrobilem! A najezdzacie na mnie ze jestem frajer itp.

- allegro. wojewodztwo dolnoslaskie (zeby nie jechac 500km napalony)
- fordy focus mk2 po lifcie, kombi, diesel
- posortowalem po cenach MALEJACO - ogladalem te najdrozsze!
- bylem w 7 miejscach ogladalem 9 samochodow
- zdecydowalem sie na dziewiaty, jazda probna, ogladanie 1h kazdy szczegol, detal, dokumenty, mocowanie blotnikow, szpary w dzwiach, ogladalem srubki czy nie odkrecane od blacharki, sprawdzalem sprzeglo dwumasowe, wszystkie elementy wnetrza czy nie wyslizgane, jazda probna po kocich łbach.

nastepnego dnia decyzja ze decyduje sie na ten, ale warunek - wizyta w stacji diagnostycznej i ogladanie auta i badanie.

stacja diagnostyczna, ogladalem z diagnosta (stacja wybrana przeze mnie = inna niz polecal handlarz! (specjalnie)) podloge, zadnego sladu ingerencji czy sprawdzania, zero wyciekow, wszystko fabryczne. Wydech pordzewialy, z datami 2008 wiec pokazuje na przebieg 146 000.

samochod jest na tablicach niemieckich, jakbyscie mieli ochote to jest podany link do aukcji. Oczywiscie bez naklejek.

Zgadzam sie z wami - nie mozna sie poruszac tym autem bo nie jest nigdzie zarejestrowane. Wykupilem ubezpieczenie OC na 31 dni na mnie, zeby wrocic do domu, pojechac na przeglad.

Zrobilem juz drugi przeglad tego samochodu na stacji diagnostycznej (tym razem prawdziwy do rejestracji - zrobili go na Briefie). Amorki 84%, hamulce zyletki, po zakupie opon.

Tak sie sklada ze na dwoch stacjach w tym okregowej, nie chcieli zrobic przegladu bo dokumenty nieprzetlumaczone (Brief). Durnie nie znają prawa. Firma rejestrująca podala adres i bez problemu zrobilem przeglad za 98 zł i auto jest gotowe do rejestracji.

Co ciekawe, wcale nie trzeba oddawac tablic rejestracyjnych do WK. Napisalem oswiadczenie ze tablice odeslalem wlascicielowi w Niemczech.

Odstawilem auto do ASO - odczyt kompa, bledy jakies drobne z GPS i nic wiecej, jedno lozysko do wymiany w kole (rzeczywiscie lekko huczy), zrobili geometrie - nie wskazuje na powypadek, ustawili fabrycznie wszystko. Troszke gwizdze turbina - wiem - do zrobienia - po 146 000 ma prawo sie konczyc, oddaje auto do turbiniarza.

Bump:
Cytat:
Napisał nyna1980 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co wy się tak spinacie, zaraz mu wmówicie że jest wogóle kradziony i Niemiec przyjedzie pod dom i go rozstrzela za Focusa za 30 tys. zł. Ciekawe gdzie wy te swoje super pewne auta kupujecie i jak to wszystko sprawdzacie.

kolego zwróciłeś mi wiarę w ludzi i umiejętność czytania ze zrozumieniem! starałem się napisać do braci Fordziarzy wszystko jak najlepiej umiałem ale tylko Ty zrozumiałeś wszystko tak jak trzeba :-)

Wiem że jestem trochę naiwny, ale nie stać mnie na nowy samochód, na auto mogę dać ok 28-30 tys zł, i wydaje mi się że zrobiłem wszystko co można, żeby mieć Focusa z 2008 roku po lifcie w tej cenie w jak najlepszej jakości.

Jeszcze na koniec informacja od firmy leasingowej:

Sehr geehrter Herr W...,

aus Datenschutzgründen können wir Ihnen keine Daten von unseren Kunden mitteilen.

Die letzte Herstellerwartung wurde am 19.05.2010 bei 92962 Kilometer durchgeführt.


Mit freundlichen Grüßen


i ten przegląd jest w książce. Po prostu książka jest jak najbardziej oryginalna, jedynie są doklejone trzy przeglądy których nie wbili w warsztacie - już pewnie spoza ASO w Niemczech.

Ostatnio edytowane przez wojtas7 ; 07-11-2013 o 12:53
wojtas7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem